Prekybos tinklų pelną mažino „Lidl“ ir alkoholis | Diena.lt

PREKYBOS TINKLŲ PELNĄ MAŽINO „LIDL“ IR ALKOHOLIS

  • 3

Didžiųjų mažmeninės prekybos tinklų pelno mažėjimą 2017 metais, ekspertų manymu, galėjo lemti į Lietuvą prieš dvejus metus atėjęs Vokietijos tinklas „Lidl“ bei sumenkę alkoholio pardavimai, rašo portalas vz.lt.

„Reikėjo imtis veiksmų, nes, atėjus rimtam naujam žaidėjui, vyko rinkos persiskirstymas, teko veikti, kad išlaikytum savo rinkos dalį. Keitėsi žaidimo taisyklės. „Lidl“ agresyviai žaidė su kainomis, kitiems irgi reikėjo neatsilikti. Didėjo reklamos išlaidos, buvo palaikomos žemesnės kai kurių prekių kainos“, – portalui sakė konsultacijų bendrovės „Toc sprendimai“ direktorius Nerius Jasinavičius. Jis pridūrė, kad pelno mažėjimas gali būti susijęs ir su mažesniu alkoholinių gėrimų pardavimu.

Kaip skelbia vz.lt, „Maximos LT“ grynasis pelnas pernai sumažėjo 20 proc. iki 54,1 mln. eurų (sumokėjus baudą už kartelinį susitarimą su „Mantinga“ – 53,5 mln. eurų), „Norfos mažmenos“ – 7,4 proc. iki 7,4 mln. „Hakonlita“, iš kurios „Rimi“ nuomojasi patalpas) – 34 proc. iki 876,3 tūkst. eurų.

BNS jau skelbė, kad prekybos tinklą „Iki“ valdančios bendrovės „Palink“ grynasis pelnas pernai išaugo 15,9 proc. iki 10,119 mln. eurų.

„Lidl Lietuva“ praėjusių finansinių metų, kurie prasideda kovą ir baigiasi kitų metų vasarį, rezultatų kol kas nepaskelbė.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Irma

Viskas gerai su tuo lidl kam nepatinka,tai kiekvieno pasirinkimas kur eiti.

Tata

Anksčiau su malonumu pirkdavome dešrelės,buvo labai skanios,o dabar kokybė stipriai pablogėjo,senai nebeinam ir mano pažįstami irgi,taip būna visada iš pradžių,bet žmonės iškarto reaguoja,sėkmės stumti

Anonimas

Labai gerai, kad atejo "Lidl", o tai mes nebutume sulauke kainu mazejimo.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS