Į kvapą naikinančius biofiltrus „Idavang“ investavo 800 tūkst. eurų | Diena.lt

Į KVAPĄ NAIKINANČIUS BIOFILTRUS „IDAVANG“ INVESTAVO 800 TŪKST. EURŲ

Agroverslo sektoriaus lyderė Lietuvoje „Idavang“ iki 2023 metų į įmonės veiklos gerinimą investuos 25 mln. eurų. Didelė dalis investicijų bus nukreiptosinovatyvioms aplinkosaugos priemonėms. Pirmosios 800 tūkst. eurų siekiančios investicijos nukreiptos į analogų šalyje neturinčių kvapą naikinančių biofiltrų diegimą.

Kaip rašoma įmonės pranešime spaudai, pirmoji orą valanti sistema jau baigiama diegti „Sidabros“ kiaulininkystės komplekse, esančiame šalia Joniškio. Planuojama, kad kvapą pašalinantys biofiltrai, pradėti diegti šių metų birželį, komplekse veikti pradės jau rudens pradžioje.

„Nors mūsų veikla atitinka aukščiausius aplinkosaugos standartus, mes nesustojame tobulėti – nuolatos diegiame papildomas inovatyvias priemones. Pavyzdžiui, šią oro valymo sistemą įsidiegiame pirmieji šalyje. Džiaugiamės, kad tai ne tik technologiškai pažangus sprendimas, bet ir išties geras būdas sumažinti iš tvartų išeinantį kvapą“, – sakė Tadas Palubinskas, „Idavang“ aplinkosaugos direktorius.

Baigus darbus šalia Joniškio esančiame „Sidabros“ komplekse, 4 modernūs biofiltrai į aplinką išpūs išvalytą, jokio kvapo neturintį orą.

Anot T. Palubinsko, diegiant inovacijas „Idavang“ kompleksuose, pirmiausiai atsižvelgiama į vietos bendruomenės poreikius.

Nors mūsų veikla atitinka aukščiausius aplinkosaugos standartus, mes nesustojame tobulėti – nuolatos diegiame papildomas inovatyvias priemones.

„Plėtodami socialiai atsakingą verslą, visuomet įsiklausome į bendruomenę: palaikome dialogą tiek su vietos valdžia, tiek su gyventojais. Būtent todėl pirmuosius biofiltrus diegiame šalia Joniškio esančiame komplekse“, – sakė „Idavang“ aplinkosaugos direktorius.

Aplinkosaugos direktorius pripažįsta, kad nuolatinė afrikinio kiaulių maro (AKM) grėsmė ir dėl jos įvesti itin griežti Europos sąjungos apribojimai gyvų kiauliu ir kiaulienos judėjimui bei prekybai kelia nemenkų iššūkių. Vasaros pradžioje, dėl šeimos ūkyje užfiksuoto AKM židinio, Joniškis ir jo rajonas pateko į III AKM zoną, o „Sidabros“ kompleksas – į 10 km priežiūros zoną, iš kurios draudžiama parduoti gyvas kiaules, kiaulieną ir jos produktus.

„Dėl to pastarąsias savaites šiame komplekse susidarė didesnė penimų kiaulių koncentracija nei įprastai, tačiau mažesnė nei turime leidimą jų laikyti. Kadangi atitinkame aukščiausius biosaugos reikalavimus, leidimą išvežti kiaules gavome net anksčiau laiko“, – sakė T. Palubinskas.

„Sidabros“ komplekse galima laikyti ne daugiau nei 3284,21 sąlyginio gyvulio (SG). Šiuo metu komplekse laikoma net 37,5 proc. mažiau – 2050,01 SG.

Per 2017 m. „Idavang“ grupei priklausančios įmonės sumokėjo 653 tūkst. eurų gyventojų pajamų mokesčio (GPM). Tuo tarpu grupei priklausantis „Sidabros“ kompleksas už tą patį laikotarpį į valstybės biudžetą sumokėjo 32 tūkst. eurų GPM.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

laukiniu tauta

eilinė politika čia jau gaunasi ir žmonių naikinimas geras kabliukas žmones naikint NEIŠNAIKINSIM ŽMONES PER KEULES TAI MARINSIM PER VAISTUS VISTIEK NAIKINSIM O KAINAS VISTIEK KELSIM KAS NEIPIRKS NEIŠSILAIKYS BUTUS ATIMS IR BENAMIAIS PAVERS GERA MINTIS VISUS NAIKINT IR KUO GREIČIAU IŠVARYT IŠ NAMŲ SUDARYT TOKĮ SPAUDIMA ŽMONĖM

taip

pagal briuselio norus plaunami E pinigai kai neuztenka grazinti neindeksuotas pensijas dargi nera tualetu prie vandens poilsiavieciu tai ? kur tie pinigai eis mes ir nesuzinosim zino tik musu /globejai/ ir briuselio mafija....

...

SIAUBAS kiek pinigų išplovė...
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS