„Maxima“: šiemet daugiausiai atpigusių produktų – vaisių, daržovių ir mėsos skyriuose | Diena.lt

„MAXIMA“: ŠIEMET DAUGIAUSIAI ATPIGUSIŲ PRODUKTŲ – VAISIŲ, DARŽOVIŲ IR MĖSOS SKYRIUOSE

  • 4

Pirmą šių metų ketvirtį prekybininkai daugiausiai atpigusių produktų skaičiuoja vaisių ir daržovių skyriuose, taip pat kainos mažėjo žuvų, mėsos, sėklų ir augalų, buitinės technikos skyriuose. Tokias tendencijas atskleidė prekybos tinklas „Maxima“, išanalizavęs mažmeninių kainų pokyčius nuo šių metų sausio 2 d. iki kovo 31 dienos.

„Žiemos sezono metu kai kurių vaisių ir daržovių kainos pasiekia piką, o orams šylant jos pamažu pinga - prasidedant ankstyviesiems derliams išauga pasiūla, be to, gamintojai ir prekybininkai siekia išparduoti sukauptas atsargas ir atlaisvinti lentynas šviežiems produktams. Kainų pokyčiams šiuose ir kituose skyriuose didelę įtaką turi pardavėjų susitarimai su gamintojais ir tiekėjais“, - „Maximos“ pranešime cituojama jos komercijos vadovė Vilma Drulienė.

Labiausiai pirmą ketvirtį „Maximos“ parduotuvėse atpigo Pekino kopūstų ir salierų sėklos (61 proc.), ličiai (56 proc.), braškės (53 proc.). Tarp daugiau nei perpus atpigusių prekių taip pat yra gėlių, žaislų, elektronikos prietaisų.

Skaičiuojant atpigusių produktų kiekį, labiausiai išsiskiria vaisiai ir uogos - jų asortimente kaina sumažėjo 22 proc. prekių. Be ličių ir braškių, parduotuvėse žmonės taip pat gali rasti trečdaliu pigesnių apelsinų ir šilauogių, ketvirtadaliu sumažėjo didelių mandarinų, slyvų, rambutanų kainos, o 20 proc. ir daugiau atpigo kriaušės, besėklės vynuogės, greipfrutai, melionai, žaliosios citrinos ir obuoliai „Gloster“.

„Maximos“ duomenimis, per tris šių metų mėnesius apie 7 proc. sumažėjo daržovių asortimente siūlomų produktų kainos. Svogūnai atpigo 49 proc., garbanotieji tamsūs pomidorai - 38 proc., „vaikų“ pomidorai - 32 proc., taip pat penktadaliu ir daugiau sumažėjo brokolių, pomidorų „Kumato“, baklažanų kainos. Tuo metu fiksuotos apie 10 proc., mažesnės ilgavaisių agurkų, salotų „Romaine“, ryšuliais parduodamų ridikėlių, juodųjų ridikų, baltųjų smidrų kainos.

Pastaruoju metu užfiksuotas kainų sumažėjimas ir sėklų, gėlių bei augalų skyriuje - atpigo apie 7 proc. jame esančių prekių.

Kainų mažėjimas užfiksuotas ir tarp mėsos, šaldytų žuvų bei jų produktų. Vytinta „Gaspadoriaus“ dešra atpigo 33 proc., virtas rūkytas jautienos servelatas - 28 proc., vytintas saliamis - 27 proc., daugiau nei penktadaliu taip pat sumažėjo karštai rūkyto kepto saliamio, karštai rūkytos šoninės kubelių, karštai rūkytos kalakutų filė kainos. Taip pat dešimtadaliu pigiau nei sausį galima įsigyti baltakojų blyškiųjų krevečių „Fishport“, kalmarų žiedų tešloje, vytinto serano kumpio, karštai rūkyto kiaulienos kumpio ir vytintos dešros „Fuet Aroso“.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

BBd

Drule , papasakok apie algas ....kaip mokate paty minimaliausia alga ,kiek tik ymanoma .Bet drule turbut gauna maximalia alga . Kada mokesite normalia EU kasininku alga ?

Kk3

Čia kai pirksit pomidorus žiūrekit i čeki

Žemaitis

Nebeinu galva prašviesiejo
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS