Ministras: atleidimo lapelis G. Labanauskui jau įteiktas | Diena.lt

MINISTRAS: ATLEIDIMO LAPELIS G. LABANAUSKUI JAU ĮTEIKTAS

Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys Eltai teigė, kad atleidimo lapelis įmonės „Ekoagros“ direktoriui Gintautui Labanauskui jau yra įteiktas, o iš pareigų oficialiai jis turėtų būti pašalintas iki vasario 22 d.

„Jam praėjusią savaitę antstolis įteikė (atleidimo lapelį. - ELTA). 14 dienų terminas sukanka vasario 22 d., o toliau, atvirai pasakysiu, nežinau, kaip pagal Darbo kodeksą, bet jei jis ir toliau sirgs, tai tada, man atrodo, jo atleisti negalima. Bet dabar yra paskirtas laikinas vadovas iš darbuotojų, su juo kalbėta, todėl veikla („Ekoagros“. - ELTA) nesustoja“, - Eltai sakė G. Surplys.

Žemės ūkio ministras vasario 1 d. pasirašė įsakymą, kuriuo atšaukia įmonės „Ekoagros“ direktorių iš pareigų, Eltai vasario pradžioje pranešė Žemės ūkio ministerija (ŽŪM).

Pasak ministerijos, pagal galiojančius teisės aktus, sutartis nutraukiama po 2 savaičių nuo pranešimo apie jos nutraukimą įteikimo dienos.

„Jeigu dėl kokių nors priežasčių (pavyzdžiui, dėl laikino nedarbingumo) G. Labanauskas nepasirodys darbe ar vengs priimti pranešimą, ministerija imsis visų teisinių priemonių šioms kliūtims pašalinti“, - buvo teigiama ministerijos atsakyme.

G. Labanauskas tokį G. Surplio sprendimą vertino kaip pavėluotą ir teigė, kad siūlymų palikti darbą gavo dar prieš pusmetį.

„Jis (G. Surplys. - ELTA) turėjo tai padaryti prieš pusę metų, kai įkalbinėjo mane išeiti savo noru, kad daryčiau šį bei tą, ko man daryti neleido mano sąžinė, įsitikinimai ir etika. Bent jau aš jo vietoje būčiau atleidęs netinkamą vadovą prieš pusę metų, nesiūlydamas jam daryti jokių veiksmų, kurie kertasi su galimybėmis“, - Eltai sakė G. Labanauskas.

Kaip teigė G. Labanauskas, jis ir toliau kels „abejotinus pono Surplio darbelius į viešumą“.

„Tačiau tai (atleidimas. - ELTA) jo neišgelbės nuo to, kad nebūdamas vadovu nekelsiu abejotinų pono Surplio darbelių į viešumą. Aš tai ir toliau darysiu, tiesiog kaip pilietis, o ne vadovas. Nes tų darbelių matau nemažai, turiu informacijos ir stengsiuosi užkirsti tam kelią“, - Eltai teigė G. Labanauskas.

Jis patikino, kad jokių veiksmų dėl atšaukimo nesiims.

ELTA primena, kad „Kauno diena“ skelbė, jog grupė ekologiškai ūkininkaujančių ūkininkų G. Surpliui ir viceministrei Ausmai Miškinienei esą meta kaltinimus dėl galimos korupcijos. Publikacijoje teigiama, kad ekologinio žemės ūkio taisyklių pakeitimais suabejojusių ūkininkų raštas išsiųstas Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT), Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai (FNTT) ir Generalinei prokuratūrai. Tekste cituotas ir G. Labanauskas. Ministerija pranešė, kad kreipėsi į žurnalistų etikos inspektorių ir Visuomenės informavimo etikos komisiją.

G. Labanauskas tuomet paskelbė, kad rengia spaudos konferenciją dėl galimos korupcijos žemės ūkio srityje. Kiek vėliau Žemės ūkio ministerija išplatino pranešimą, kad yra pasiūliusi G. Labanauskui nutraukti darbo sutartį. Ministerijos teigimu, tai susiję su darbo priežastimis ir darbais, kurie nebuvo atlikti.

Pats G. Labanauskas Eltai tada sakė patiriąs spaudimą. Jis teigė, kad jam nebuvo pateikti jokie priekaištai dėl darbo nei raštu, nei žodžiu.

„Mano nuomone, aš dirbu gerai. Tai gali patvirtinti tai, kad per darbo laiką negavau jokios pastabos, per aštuonis darbo mėnesius neturiu jokios drausminės nuobaudos, įspėjimo, kad dirbu blogai“, - anksčiau komentavo G. Labanauskas.

Rašyti komentarą
Komentarai (7)

Rinkėjas

Gal kas paaiškintumėte kaip toks talentingas ir garsus Profesorius buvo paskirtas į tokias pareigas /

Anonimas

Šaunuolis ministras. Dabar dėl perkėlimo iš Vilniaus į Kauną, baisi bėda darbuotojams, iš kurių tik 17 procentų baigę žemės ūkio mokslus. O rėkia, kad iš darbo išeina "kvalifikuočiausi"...Tai čia gal tie 17 proc išeina? Ar kaip kitaip įgyja tą kvalifikaciją? Per pažįstamus? Pajudino šaršalyną , visi nenori palikt šiltą kėdę, ne tik Labanauskas.

Kauniškis

A čia rašoma apie tų Labanauskų kur iš laivyno išvijo?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS