Pavasarinis tvarkymasis: rezultatai priklauso nuo tinkamų pasirinkimų | Diena.lt

PAVASARINIS TVARKYMASIS: REZULTATAI PRIKLAUSO NUO TINKAMŲ PASIRINKIMŲ

  • 0

Pavasario saulė niekur neatsispindi taip gražiai kaip švariuose ir tvarkinguose namuose. Ir nors rezultato siekiama panašaus, dažnas turime labai skirtingus tvarkymosi įpročius. Vieniems užtenka kasdien skirti 15 minučių tvarkai namuose palaikyti, o kiti tvarkymosi darbams išskiria pusdienį ar net visą dieną per savaitę ir išvalo kiekvieną kampelį. Kad darbuotis būtų lengva ir patogu, o namai ilgiau išliktų tvarkingi, svarbu pasirinkti tinkamus įrankius ir priemones.

Renkantis valymo priemones ir buitinės chemijos gaminius, labai svarbu įvertinti savo namų aplinką, pastebi „Maximos“ komercijos vadovė Vilma Drulienė. „Klientų poreikiai ir požiūriai į tvarką yra labai skirtingi. Galbūt vieniems grindis valo robotai, o kitiems gyventojams namų tvarkymas yra bendra visos šeimos tradicija ir kiekvienas narys žino savo užduotis. Todėl nuolat plečiame švaros ir buities prekių asortimentą, kad mūsų klientai turėtų iš ko rinktis ir tvarkymasis taptų lengvesnis“, – teigia V. Drulienė. Šiandien lietuviškas prekybos tinklas siūlo daugiau nei 1000 skirtingų pavadinimų valymo ir kitų namų ūkio priežiūros priemonių.

Renkasi ir naujas, ir išbandytas priemones

„Įsigydami naujas prekes namų ūkio priežiūrai, mūsų klientai vertina ne tik gaminių kokybę ir funkcinius privalumus, bet ir palankią kainą. Šiemet buitinės chemijos skyriuje pristatėme net 185 naujus produktus, leidžiančius greičiau ir lengviau sutvarkyti namus. Dėmesio sulaukė drėgnos šluostės–kempinės – paprastos ir labai universalios, nes jas galima naudoti visose būsto erdvėse“, – sako V. Drulienė. Vien per kovo mėnesį buvo parduota daugiau negu 5 tūkst. šių šluosčių pakuočių.

Ne mažiau populiarūs yra ir įvairūs popieriniai rankšluosčiai – šiemet kovo mėnesį „Grite Orchidea Gold“ nupirkta beveik 18 tūkst. pakuočių, „Saluto“ – daugiau kaip 16 tūkst., o „Grite Blossom“ – bemaž 11 tūkst. pakuočių.

Tačiau dažnai namuose vien nubraukti dulkių neužtenka. Maisto likučių, purvo ar kalkių dėmės gali tapti rimtu išbandymu namus tvarkantiems šeimininkams. Valymo priemonių populiarumas prekybos tinklo parduotuvėse rodo, kad pirkėjai pavasarį yra pasiryžę pasidarbuoti kantriai ir atkakliai, kad namai blizgėtų švara. V. Drulienės teigimu, šveičiamasis pienelis įvairių dydžių pakuotėse yra vienas dažniausių pirkėjų pasirinkimų – pernai pavasarį parduota beveik 25 tūkst. pakuočių, o šį kovą – jau daugiau nei 5 tūkst. Kartu su šveičiamuoju pieneliu į pirkėjų krepšelius dažnai keliauja ir tokiam valymui tinkamos kempinės.

„Švari ir tvarkinga aplinka teigiamai veikia žmogaus savijautą. Todėl jau keletą metų iš eilės pavasarį ir rudenį organizuojame „Švaros mugę“ – skatiname atkreipti pirkėjų dėmesį į namų švarą ir tvarką“, – dėsto V. Drulienė. Ji taip pat pastebi, kad pirkėjams vis labiau rūpi tvarūs ir ekologiški sprendimai – praėjusių metų pavasarį iš penkių pačių populiariausių priemonių, skirtų langams valyti, vienas produktas buvo ekologiškas, o šių metų kovą populiariausiųjų penkete atsidūrė jau dvi ekologiškos langų valymo priemonės.

Akcentuoja tinkamą darbų seką

Į tai, jog prieš tvarkant namus svarbu įvertinti bendrą švaros lygį, dėmesį atkreipia patalpų valymo ir tvarkymo paslaugas tiekiančios įmonės „Ponios Frekenbok namai“ vadovė Inesa Jurevičienė. Ji taip pat pataria, kokia seka reikėtų atlikti švarinimosi darbus. „Pradėjus tvarkyti namus, dulkės kyla iš apačios į viršų, todėl geriausia iš pradžių visus daiktus sudėti į vietas, tada išsiurbti kilimus, o po to valyti dulkes nuo šviestuvų, lentynų, baldų bei grindų ir tuomet išplauti grindis“, – paprastą darbų seką dėsto I. Jurevičienė. Ji sutinka, kad kuo dažniau yra tvarkomos patalpos, tuo trumpiau trunka darbai.

Specialistė taip pat pataria, jog svarbu ne tik susitvarkyti, bet ir palaikyti tvarką namuose – nuolatos laikyti daiktus jiems skirtose vietose, pavalgius iškart suplauti indus ir sutvarkyti virtuvę, valyti ne tik gyvenamąją erdvę, bet ir laiptinę, balkoną.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS