Po inspektavimo „Šiaulių bankui“ skirta 880 tūkst. eurų bauda | Diena.lt

PO INSPEKTAVIMO „ŠIAULIŲ BANKUI“ SKIRTA 880 TŪKST. EURŲ BAUDA

Lietuvos bankas (LB) po atlikto tikslinio planinio „Šiaulių banko“ veiklos inspektavimo jam skyrė 880 tūkst. eurų baudą ir privalomą nurodymą pašalinti nustatytus teisės aktų pažeidimus bei trūkumus.

Inspektavimo metu buvo nustatyta, kad tikrinamu laikotarpiu bankas netinkamai vertino pinigų plovimo ir teroristų finansavimo rizikas, susijusias su jo veikla, taip pat nebuvo įdiegęs tinkamo klientų rizikos vertinimo metodo.

Kaip skelbiama pranešime, nustatyta atvejų, kai bankas netinkamai nustatė kliento naudos gavėjo tapatybę, neužtikrino pakankamos kliento pažinimo informacijos, kuri atskleistų kliento dalykinių santykių tikslą ir pobūdį, surinkimo, neturėjo įdiegęs tinkamų procedūrų, kurios padėtų nustatyti, ar klientas nėra politiškai pažeidžiamas asmuo, neužtikrino tinkamo nuolatinės klientų mokėjimo operacijų stebėsenos proceso įgyvendinimo, mokymų darbuotojams organizavimo.

„Šiaulių bankas“ praneša, kad dauguma LB nustatytų pažeidimų ir trūkumų buvo pašalinti dar iki patikrinimo rezultatų svarstymo LB valdyboje.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

vartotojas

kaip idomiai istorija juda. didieji skandinavu bankai buvo prisidirbe del pinigu plovimo nieko tylu ramu. tik lietuvisko kapitalo bankas iskart milijonine bauda, matosi kas valdo lietuva

Kostia

Žmonės jiems nerupi,rupi tik is ju piniga islupti ir kuo daugiau. Paziurekit kokie ikainiai, palukanos. Darbuotojai nustekenti be veidu.....

Vingis

kodel Klaipedoje , Vingio rajone dingo Siauliu banko bankomatas ? Kazkada buvo filialas , nebera , dabar ir bankomata uzmurijo ! O kur zmonems pinigu nusiimti .

SUSIJUSIOS NAUJIENOS