Prašoma geriau ginti smulkiuosius „Žemaitijos pieno“ akcininkus | Diena.lt

PRAŠOMA GERIAU GINTI SMULKIUOSIUS „ŽEMAITIJOS PIENO“ AKCININKUS

  • 0

Po pieno perdirbimo "Žemaitijos pieno" sprendimo trauktis iš Vilniaus biržos, į Lietuvos banką kreipėsi Bendrovių valdysenos institutas Baltijos šalyse (BICG) ir Lietuvos investicinių ir pensijų fondų asociacija (LIPFA).

Jos reikalauja Lietuvos banką imtis griežtesnės smulkiųjų akcininkų teisių apsaugos, tačiau pastarasis mano, kad dabartinio reguliavimo pakanka, rašo "Verslo žinios".

BICG susirūpinusi neseniai kreipėsi į LB, kad, esant dabartinei Vertybinių popierių įstatymo redakcijai, didiesiems akcininkams lieka galimybių iš anksto dirbtinai sumažinti akcijų kainą. BICG vadovo Ryčio Ambrazevičiaus manymu, reikia rasti būdus, kaip nustatyti sąžiningą akcijų supirkimo kainą net tuomet, kai jų vertė rinkoje dėl pagrindinio akcininko veiksmų yra mažesnė.

LB Priežiūros tarnybos direktorius Vytautas Valvonis laiške rinkos dalyviams pabrėžia, kad tiek akcijų išbraukimo iš Vilniaus biržos, tiek jų nebesiūlymo viešai reguliavimas "yra pakankamas, kad investuotojų interesai nebūtų pažeisti". Tačiau, LB sako palaikąs iniciatyvą, kad išbraukimo iš biržos atveju "galėtų būti taikomi privalomam oficialiam siūlymui taikomi tinkamos kainos nustatymo principai".

Kaip rašė BNS, viena didžiausių Lietuvos pieno perdirbimo įmonių "Žemaitijos pienas" nusprendė trauktis iš "Nasdaq" Vilniaus vertybinių popierių biržos ir nebesiūlyti įmonės akcijų viešai. Toks spendimas praėjusį penktadienį vykusiame akcininkų susirinkime priimtas pagrindinio akcininko, "Žemaitijos pieno" generalinio direktoriaus Algirdo Pažemecko ir jį remiančių akcininkų balsais.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS