Profesija, kurią pasirinkus dėl darbo nerimauti neteks: užtikrintos perspektyvos statybų sektoriuje Pereiti į pagrindinį turinį

Profesija, kurią pasirinkus dėl darbo nerimauti neteks: užtikrintos perspektyvos statybų sektoriuje

2025-07-03 12:13 diena.lt inf.

Rinkdamiesi, kur studijuoti ir kokią profesinę sritį pasirinkti, jauni žmonės dažnai ieško ne tik įdomaus, bet ir saugaus, stabilaus pasirinkimo, kuris užtikrintų ilgalaikes perspektyvas, gerą darbo užmokestį bei galimybes tobulėti. Viena tokių sričių – statybos sektorius, kuriame net ir permainingomis ekonominėmis sąlygomis paklausa specialistams išlieka didelė, o auganti miestų ir infrastruktūros plėtra nuolat generuoja naujus projektus bei darbo vietas.

Statybos sektoriaus poreikis – nuolatinis

Šiuolaikiniai miestai nuolat keičiasi: plečiasi gyvenamieji kvartalai, statomi biurai, modernizuojama susisiekimo infrastruktūra. Visa tai reikalauja aukštos kvalifikacijos inžinierių, architektų, projektuotojų, statybos vadovų, specialistų, gebančių dirbti tiek naujų pastatų statybose, tiek rekonstruojant senus objektus.

„Statybų sektorius yra viena stabiliausių ir perspektyviausių sričių, kurioje visada reikės gerų specialistų – tiek didžiųjų miestų infrastruktūroje, tiek regionuose. Statyba apima ne tik gyvenamuosius ar komercinius pastatus, bet ir sudėtingus infrastruktūros objektus: tiltus, tunelius, kelius. Todėl statybos inžinierių, technologų, projektų vadovų, ypatingai, skaitmeninės statybos specialistų poreikis tik augs,“ – sakė tvarios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovės „YIT Lietuva“ generalinis direktorius Kęstutis Vanagas. 

Mūsų profesijos šios technologijos neaplenks.

Stabilumas, atlyginimai ir galimybės

Pasak specialistų, statybos sektorius leidžia rinktis skirtingus karjeros kelius – nuo praktinių darbų iki projektavimo, valdymo, planavimo ar net inovacijų diegimo statybose. Svarbiausia, kad ši profesija garantuoja nuolatinį poreikį darbo rinkoje ir konkurencingą darbo užmokestį.

„Universitetinės studijos atveria visus kelius statybos inžinieriaus profesijoje, net ir tokius, kurių kartais stojantieji net neįsivaizduoja. Mūsų absolventai dirba ne tik projektavimo, projektų valdymo srityse, jie kuria tvarumo strategijas tarptautinėse kompanijose ir užtikrina šių strategijų įgyvendinimą, jie vadovauja naujų statybos produktų, naujų sistemų kūrimo ir testavimo grupėms“ – sakė Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros fakulteto dekanas prof. Andrius Jurelionis.

Pasak dekano, inžinieriui svarbus kūrybiškumas, kritinis mąstymas, ne tik savo srities išmanymas, bet ir gebėjimas kurti inovacijas, peržengiančias savo disciplinos ribas, veikti komandose. KTU turi daugybę iniciatyvų, orientuotų į šių kompetencijų ugdymą. Viena iš jų – jungtiniai projektai, kuriuose prie bendrų projektų dirba statybos inžinerijos ir architektūros studentai, taikydami skaitmenines technologijas.

„Aktyviai bendradarbiaujame su verslo partneriais ne tik praktikų metu. Studentai sprendžia problemas, aktualias šiandieniniam pasauliui – miestų atsparumo krizėms didinimo, tvarių medžiagų kūrimo, paveldo objektų skaitmenizavimo ir daugelį kitų. Fakultete veikia Išmaniųjų miestų ir infrastruktūros centras, kuris jungia mokslo ir verslo įstaigas, bei veikia kaip katalizatorius diegiant skaitmenines technologijas miestų ir infrastruktūros valdymui, panaudojant duomenų analitikos, dirbtinio intelekto įrankius. Mūsų profesijos šios technologijos neaplenks“, – tikino A. Jurelionis. 

Studijos, kurios atveria kelią

Šiuo metu statybos inžinerijos studijas siūlo nemažai Lietuvos aukštųjų mokyklų, kurios bendradarbiauja su statybos sektoriaus įmonėmis, leidžia studentams jau studijų metu atlikti praktiką realiuose projektuose ir įgyti vertingos patirties.

„Statybos inžinerijos studijos turi plačias perspektyvas tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje. Jos orientuotos į praktinį pritaikymą, derina tradicinius sprendimus su inovacijomis ir technologijomis. Programos atliepia svarbiausias sektoriaus tendencijas – skaitmenizaciją, tvarumą, urbanizaciją, dirbtinio intelekto ir automatizacijos integraciją. Studijos išsiskiria tarptautinėmis veiklomis, iššūkiais grįstu ir probleminiu mokymu, tarpdiscipliniškumu – tai padeda ugdyti inžinierius, gebančius kurti praktiškus, o ne vien teorinius sprendimus,” – komentavo Vilniaus kolegijos Statybos fakulteto prodekanė, laikinai vykdanti dekano funkcijas, Airida Tylienė

„Kolegijoje statybos inžinerijos studijų programos studentai gali mokytis pagal individualų tempą, turi galimybę studijuoti daugelyje Europos aukštųjų mokyklų pagal ERASMUS+ studentų mobilumo programą, pagal dvigubo diplomo sutartį Danijos „VIA University College“ bei atlikti Erasmus+ praktikas užsienio įmonėse. Į mokymo procesą integruojamos modernios skaitmeninės technologijas, tokios kaip BIM, pastatų energinio efektyvumo modeliavimo, studentai gauna daug praktikos pažangiose projektavimo ir statybos įmonėse, todėl absolventai yra puikiai pasirengę darbo rinkai. Jaunieji specialistai sėkmingai įsidarbina tiek projektavimo, tiek statybos valdymo, priežiūros įmonėse,“ – apie studijas pasakojo Lietuvos inžinerijos kolegijos docentė dr. Rosita Norvaišienė.

Straipsnis užsakytas

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra