R. Karbauskis sako, kad investuoti Baltarusijoje jį skatino prezidentų draugystė | Diena.lt

R. KARBAUSKIS SAKO, KAD INVESTUOTI BALTARUSIJOJE JĮ SKATINO PREZIDENTŲ DRAUGYSTĖ

Valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis ketvirtadienį pareiškė, kad investuoti Baltarusijoje jam priklausantį „Agrokoncerną“ skatino Lietuvos ir Baltarusijos prezidentų draugystė, nors Dalia Grybauskaitė šalies vadove tapo vėliau, nei politiko verslas įsigijo gamyklą Bresto srityje.

Taip jis kalbėjo nacionaliniam transliuotojui LRT paskelbus, kad „Agrokoncernui“ Baltarusijoje 2008-2017 metais priklausė trąšų gamyklos bendrovė.

„Labai keista, kad žurnalistai nesugebėjo atskleisti konteksto, kodėl Lietuvos įmonės investavo Baltarusijoje. Primenu, kas vyko 2009 ir 2010 metais. Tai buvo didelė bičiulystė tarp Dalios Grybauskaitės ir Aleksandro Lukašenkos“, – Seime žurnalistams sakė R. Karbauskis.

Ir tada labai daug įmonių investavo į Baltarusiją, kurios po to patyrė labai daug nuostolių, nes keitėsi santykiai tų valstybių.

Pasak jo, tuometiniai Lietuvos ir Baltarusijos santykiai paskatino Lietuvos verslininkus investuoti kaimyninėje šalyje.

„Ir tada labai daug įmonių investavo į Baltarusiją, kurios po to patyrė labai daug nuostolių, nes keitėsi santykiai tų valstybių. (...) Politikai 2009 metais apgavo verslininkus. (...) Sėkmingai veikė tik įmonės, kurios turėjo kažkokius kitus ryšius su Vyriausybe, su dar kažkuo, o tos įmonės, kurios investavo sąžiningai, atvirai, patyrė nuostolius. Kiek man žinoma, „Agrokoncernas“ patyrė milžiniškus nuostolius ir veikla nepradėta“, – tvirtino Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas.

„Agrokoncernas“ 2008 metais įsigijo 50 proc. trąšų gamyklą Baltarusijoje valdančios įmonės „Xoll Kemikal“ akcijų, o tų pačių metų pabaigoje pasirašė sutartį dėl dar maždaug 30 proc. akcijų pirkimo. D. Grybauskaitė šalies vadove tapo 2009-aisiais.

Iš viso „Agrokoncernui“ priklausė 83,22 proc. „Xoll Kemikal“ akcijų.

R. Karbauskio verslas bendrovei buvo suteikęs šimtatūkstantinę paskolą, tačiau gamyklos Baltarusijoje „Agrokoncernas“ atsisakė praėjus pusmečiui nuo politiko patekimo į Seimą.

„Valstiečių“ lyderis tvirtina neturėjęs deklaruoti „Agrokoncerno“ investicijų Baltarusijoje.

„Investicija ta yra ne mano ir aš nesu akcininkas, yra įmonė“, – teigė parlamentaras.

„Agrokoncernas“ aiškina, kad verslas nenusisekė, todėl apie jį kalbėti nenori.

LRT ketvirtadienį taip pat paskelbė, kad „Agrokoncernas“ perka trąšas iš Rusijos gamyklos „KuibyshevAzot“, kuriai vadovauja valdančiosios „Vieningosios Rusijos“ narys Viktoras Gerasimenko.

Buvęs trąšų gamyklos direktorius, šiuo metu įmonės valdybos pirmininku dirbantis V. Gerasimenko 2000 metais yra rėmęs Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną per šalies vadovo rinkimus.

2011 ir 2016 metais V. Gerasimenko dalyvavo Rusijos regioninės Dūmos rinkimuose kaip „Vieningosios Rusijos“ atstovas.

„Agrokoncernas“ nurodo, kad iš „KuibyshevAzot“ įsigijamų trąšų dalis „nėra reikšminga“.

Rašyti komentarą
Komentarai (8)

ALGIS

Tai dabar pakritikuokit

Nepralenkiamas

Nenuostabu,kad Skvernelis šitaip nusišneka.Juk jis Karbauskio klapčiukas.Karbauskis melagystėmis nepralenkiamas,Skvernelis iš paskos seka.O Karbauskis,ko gero,melagystės mokslus ir praėjo Maskvoje.

kotas

Karbauskis jau aplenkė ir Putiną ir Miunhauzeną
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS