Seimas gegužę apsispręs dėl siūlymo vėl tirti „Revolut“ patikimumą | Diena.lt

SEIMAS GEGUŽĘ APSISPRĘS DĖL SIŪLYMO VĖL TIRTI „REVOLUT“ PATIKIMUMĄ

Seimas nusiteikęs įpareigoti strateginių įmonių sandorius tiriančią vyriausybinę komisiją dar kartą aiškintis Jungtinės Karalystės finansų startuolio „Revolut“ patikimumą.

Seimas ketvirtadienį po svarstymo tam pritarė: už balsavo 53 seimo nariai, prieš – 22, o 5 susilaikė. Galutinį sprendimą parlamentarai priims vėliau. Kitas plenarinis posėdis numatytas gegužės 7-ąją.

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas ir jo pirmininkas Stasys Jakeliūnas nori, kad komisija dar kartą įvertintų, ar „Revolut“ veikla atitinka Lietuvos nacionalinio saugumo interesus, nes, anot jo, atsirado naujų aplinkybių. Jam ir kai kuriems kitiems parlamentarams kelia abejonių „Revolut“ veiklos modelis, pinigų plovimo kontrolė ir sąsajos su Rusija.

Komisija du kartus yra pareiškusi, kad „Revolut“ grėsmių nekelia.

Specializuoto banko licenciją „Revolut Bank“ pernai gruodį išdavė Europos centrinis bankas, pritarus Lietuvos bankui.

Ekspertų vertinimo nebus

Opozicijai reikalaujant nepriklausomo ekspertų vertinimo, ar būtinas dar vienas patikimumo tyrimas, Seimo valdyba nutarė, kad tokia išvada nereikalinga.

„Nutarėme, kad jokio ekspertinio vertinimo būti negali, nes Seimo nutarimas nėra norminis aktas“, – BNS pranešė Seimo valdybos narė socialdarbietė Irena Šiaulienė.

Seimo valdyba nurodė, kad nutarimu, kuriuo siūloma įpareigoti strateginių įmonių sandorius tiriančią vyriausybinę komisiją dar kartą įvertinti „Revolut“, „nesiūloma iš esmės keisti teisinį reguliavimą“.

Ekspertų vertinimo reikalauja konservatoriai, liberalai, socialdemokratai ir atstovai iš Mišrios Seimo narių grupės.  Pagal Seimo Statutą toks vertinimas privalo būti pateiktas, jeigu to reikalauja penktadali, arba 29 Seimo nariai. Vertinimą užsako Seimo valdyba.

Premjeras Saulius Skvernelis įsitikinęs, kad reikėtų dar kartą tirti „Revolut“, Lietuvoje kuriančio specializuotą banką, patikimumą. 

Gairės: Seimas, Revolut, tyrimas
Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Viskas aišku

Pasipirko.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS