Vyriausybė nusprendė: pensijas nešios tik Lietuvos paštas | Diena.lt

VYRIAUSYBĖ NUSPRENDĖ: PENSIJAS NEŠIOS TIK LIETUVOS PAŠTAS

  • 5

Vyriausybė trečiadienį įpareigojo vienintelį Lietuvos paštą nešioti pensijas. Sprendimas priimtas nepaisant Konkurencijos tarybos kritikos.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pasiūlė ministrų kabinetui iš esmės pritarti kai kurių Seimo narių parengtoms Socialinio draudimo pensijų įstatymo pataisoms, kad į namus pensijas pristatytų tik universaliosios pašto paslaugos teikėjas Lietuvos paštas. Tačiau rekomendavo projektą tobulinti.

Šiuo metu daliai senjorų pensijas į namus pristato ne Lietuvos pašto darbuotojai, o „Sodros“ konkursus laimėjusios įmonės. Pasak ministerijos, jei pensijas pristatytų tik Lietuvos paštas, reikėtų beveik 1 mln. eurų daugiau nei mokama dabar.

„Siūloma Pašto įstatyme nustatyti pagrindinius tarifo už teikiamą pensijų pristatymo paslaugą nustatymo principus – sąžiningumo, pagrįstumo, socialinio teisingumo“, – rašo ministerija.

Be to, kadangi be Lietuvos pašto yra dar 5 bendrovės, kurios 2019-2021 metais  pristatys pensijas, ministerija siūlo, kad pasibaigus sutartims, jas pristatytų tik Lietuvos paštas.

Universalias paslaugas teikia Lietuvos paštas, tačiau tokių paslaugų teikėjais gali tapti ir kitos įmonės, jei įvykdytų reikalavimus.

Pensijas į namus gauna apie 200 tūkst. asmenų. Jų pristatymui iš „Sodros“ biudžeto pernai skirta apie 7,5 mln. eurų.

Rašyti komentarą
Komentarai (5)

na

pašto darbuotojai dirba sąžiningai, laiku atneša..sėkmės darbuotojams ir ačiū

ieškot problemų lygioj vietoj

išdalinkit bankomato korteles, 21 amžiaus jau.! gėda bl ir skaityt. Per tokius problemų sprendejus ir atsiliekam per 30 metų nuo civilizacijos.

Palikit ramybej

tą pensiju nešiojimą. Ar dar nepasimoket dėl tu privatniku? Ar dar mažai anie pašėke visur aplink? Valstybė turi visu pėrma valstybines paslaugas atiduot valstybinėm aptarnavimo istaigom o nevisokem savininkam katri jokiu garantiju nei darbu nei patikimumu neduoda.Taigi anie Lietuvoj jau dugnas
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS