Teismas leido tęsti COVID-19 testų sistemų pirkimo konkursą | Diena.lt

TEISMAS LEIDO TĘSTI COVID-19 TESTŲ SISTEMŲ PIRKIMO KONKURSĄ

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) skelbtas COVID-19 testavimo sistemų ir reagentų pirkimo konkursas gali būti tęsiamas, nusprendė teismas.

Vilniaus apygardos teismas lapkričio 12 dieną atmetė vienos konkurso dalyvių bendrovės „Thermo Fisher Scientific Baltics“ ieškinį – įmonė ginčijo kai kurias konkurso sąlygas. Teismas panaikino jo paties rugsėjį pritaikytas laikinąsias apsaugos priemones, dėl kurių buvo sustabdytos konkurso procedūros.

Teismo nuomone, „Thermo Fisher Scientific Baltics“ konkurse dalyvavo ne norėdama jį laimėti, o tik siekdama sudaryti formalų suinteresuotumo pirkimu įvaizdį.

„Ieškovas („Thermo Fisher Scientific Baltics“ – BNS) neturi įgalinimų ginti viešuosius interesus, dėl to į teismą gali kreiptis tik tuomet, kai gina savo teises ir interesus, tačiau jis pirkimo sąlygų nelygina su savo pasiūlyme nurodytos įrangos savybėmis, o abstrakčiai samprotauja apie vertinimo kriterijų ekonominį pagrįstumą, racionalų lėšų panaudojimą. Tad nėra aplinkybių, kurios įrodo jo suinteresuotumą sudaryti ginčijamo viešojo pirkimo sutartį“, – rašoma teismo nutartyje.

Nėra aplinkybių, kurios įrodo jo suinteresuotumą sudaryti ginčijamo viešojo pirkimo sutartį.

Pasak teismo, bendrovė siekė, kad konkurso sąlygose būtų sukeisti kriterijai: 60 balų skirta įrangos  kainai, o 40 – kokybei, o ne atvirkščiai, taip pat siūlė papildyti reikalavimus tiekėjams – kad jie būtų ir įrangos gamintojai arba įgalioti atstovai, taip pat kad reagentai nustatytų ne du, o tris viruso specifinius genus.

NVSPL tokias „Thermo Fisher Scientific Baltics“ pretenzijas atmetė.

Konkursą NVSPL paskelbė rugpjūtį, su jo laimėtoju numatoma pasirašyti 12 mėnesių trukmės sutartį su galimybe ją vienąkart pusmečiui pratęsti. Pagal ją laboratorija įsigys dvi automatizuotas COVID-19 testavimo sistemas ir 2 mln. vienetų reagentų. 

Laboratorija anksčiau BNS neatskleidė sistemų ir reagentų pirkimui numatytos sumos. Pasak NVSPL, konkurse dalyvavo devyni tiekėjai, o sutartis rugsėjį dar nebuvo pasirašyta.

Teismo sprendimas per 14 dienų gali skundžiamas būti Lietuvos apeliaciniam teismui.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS