Pereiti į pagrindinį turinį

„Vardan Lietuvos“ kreipėsi į teisėsaugą: Paukščio pasisakymai teikia pagrindo pradėti tyrimą

Ketvirtadienį Seimo demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ kreipėsi į Generalinę prokuratūrą bei Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT), prašydama pradėti tyrimą dėl galimo buvusios valdžios trukdymo „Teltonikos“ projekto Liepkalnyje vystymui.

„Vardan Lietuvos“ kreipėsi į teisėsaugą: Paukščio pasisakymai teikia pagrindo pradėti tyrimą
„Vardan Lietuvos“ kreipėsi į teisėsaugą: Paukščio pasisakymai teikia pagrindo pradėti tyrimą / L. Balandžio / BNS, freepik nuotr.

Toks sprendimas buvo priimtas po to, kai viešojoje erdvėje pasirodė informacija, susijusi su įmonės įkūrėjo Arvydo Paukščio pareiškimu, jog jam finansiškai parėmus prezidento Gitano Nausėdos perrinkimo kampaniją, su įmonės projektu Liepkalnyje susiję darbai sulėtėjo, galimai atsirado dirbtinių kliūčių.

„Viešojoje erdvėje paskelbta „Teltonika“ vadovo Arvydo Paukščio informacija leidžia įtarti, jog trukdymas projektui ir iš to atsirandanti žala buvo sąmoningai daroma konkrečių, publikacijose minimų politikų, siekiant pakenkti technologijų sektoriaus plėtrai“, – rašoma frakcijos pranešime.

Pasak demokratų frakcijos seniūno Lino Kukuraičio, būtina, jog teisėsauga įvertintų politikų ir verslininkų, apie kuriuos kalba A. Paukštys, tarpusavio ryšius, patvirtintų arba paneigtų, jog buvusios Vyriausybės sprendimas apriboti dvigubos paskirties prekių eksportą į trečiąsias šalis ir kuriamas neigiamas naratyvas apie konkrečią įmonę yra susiję, galimai nusikalstami.

„Inicijavome kreipimąsi į teisėsaugą, nes išgirstos informacijos tikimės pakaks tyrimui pradėti. Jeigu iš tiesų strateginis projektas buvo stabdomas sąmoningai kaltininkai turi būti įvardinti ir prisiimti atsakomybę. Priešingu atveju ši istorija visuomet mes šešėlį ir kels abejones investuotojams, norintiems vystyti verslą ir kurtis Lietuvoje“, – cituojamas demokratų frakcijos seniūnas.

Viešojoje erdvėje paskelbta „Teltonika“ vadovo Arvydo Paukščio informacija leidžia įtarti, jog trukdymas projektui ir iš to atsirandanti žala buvo sąmoningai daroma (...)

Apie tai, jog pastarąja situacija turėtų pasidomėti kompetentingos teisėsaugos institucijos, jau trečiadienį užsiminė Seimo primininkas bei Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ vadovas Saulius Skvernelis.

„Aš manau, kad po tų paskutinių faktų, kurie paaiškėjo žiniasklaidoje paskelbus pavardes, pačius metodus ir būdus, kurie panašūs į tam tikrą reketo formą, tai ši istorija jau nebeturėtų būti vien tik diskusijos ir vertinimai politikų, visuomenės tarpe. Manau, mes rasime būdą ir galimybes, kad visa tai, kas yra išsakyta pono Paukščio, būtų įvertinta ir kompetentingų teisėsaugos institucijų“, – trečiadienį TV3 televizijai sakė S. Skvernelis.

ELTA primena, kad „Teltonika“ grupės įmonės „AGP Investments“ vadovas Arvydas Paukštys lapkritį pranešė, jog stabdo 3,5 mlrd. eurų vertės „Teltonika High-Tech Hill“ parko statybas Liepkalnyje, mat, anot jo, šalyje trūksta projektui būtinų elektros pajėgumų, užsitęsė žemės sklypų paskirties keitimas, kilo kitų iššūkių, bendraujant su ministerijomis bei joms atsakingomis institucijomis.

Tiesa, nors sulaukė šalies politikų ir institucijų dėmesio bei pažadų spręsti kylančias problemas, netrukus A. Paukštys užsiminė, jog visi jo projektai „ėmė lėtėti“ po to, kai jis finansiškai parėmė šalies vadovą Gitaną Nausėdą jo rinkiminės kampanijos metu.

Kiek vėliau buvusiai Vyriausybei sugriežtinus dvejopos paskirties prekių eksportą oro keliu į trečiąsias šalis, „Teltonikos“ savininkas negailėjo kritikos šiam sprendimui. Jis neatmetė, kad nueinančioji valdžia tokį sprendimą priėmė vadovaujantis asmeniškumais ir kerštavo dėl kilusio skandalo, kai buvo paviešinta informacija apie šalies institucijų negebėjimą spręsti biurokratines problemas.

Tiesa, netrukus pati „Teltonika“ sulaukė kritikos viešojoje erdvėje – skelbta, esą įmonės produkcija vis dar yra prekiaujama Rusijoje ir Baltarusijoje. A. Paukštys tai neigė ir netrukus interviu tinklalaidėje politika.lt pateikė savo matymą. Verslininkas užsiminė apie buvusius susitikimus su signataru Albinu Januška, tuometiniais Seimo nariais, siekiant vystyti ryšius su Taivano pramone, atsisakymą remti Povilo Malakausko ir kunigo Algirdo Toliato iniciatyvą. Nors tiesiai klausiamas, ar buvusi valdžia prisidėjo prie kylančių iššūkių jo verslui, A. Paukštys nei patvirtino, nei paneigė, jis tikino, kad tam tikri „sutapimai“ visą situaciją padaro aiškesne.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra