Žinių radijas gali netekti dviejų licencijų | Diena.lt

ŽINIŲ RADIJAS GALI NETEKTI DVIEJŲ LICENCIJŲ

  • 1

Laiku ir tinkamai nepranešęs apie akcininkų pasikeitimą Rakauskų šeimos valdomas Žinių radijas gali netekti dviejų licencijų transliuoti radijo programas Klaipėdoje ir Raseiniuose.

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) trečiadienį turėjo svarstyti klausimą dėl minėtų licencijų panaikinimo, tačiau Žinių radijo teisininkams paprašius daugiau laiko susipažinti su dokumentais, šis klausimas buvo atidėtas ir bus svarstomas lapkričio 9 dieną, BNS informavo LRTK Ūkio subjektų veiklos reguliavimo ir priežiūros skyriaus vedėja Gintarė Ivanauskaitė.

„Situacija yra tokia, kad 2015 metais buvo perleisto Žinių radijo akcijos, tačiau nebuvo kreiptasi į Lietuvos radijo ir televizijos komisiją dėl sutikimo akcijų perleidimui. Visuomenės informavimo įstatymas numato, kad komisija turi duoti tą sutikimą. Numatyta, kad jei licencijos turėtojas be komisijos leidimo perleidžia akcijas, tokiu atveju naikinamas licencijų galiojimas“, - BNS sakė G.Ivanauskaitė.

2015 metais Žinių radijo akcijas iš Rakauskų valdomos bendrovės SSPC perėmė taip pat Rakauskų valdoma „Litvalda“.

Savo ruožtu Žinių radijas teigia, kad faktiniai įmonės akcininkai nepasikeitė, jais liko Rakauskų šeima, todėl tikimasi, kad LRTK licencijų radijui nepanaikins.

„Ne visos, o tik dalis Žinių radijo akcijų perėjo iš vienos Rakauskams priklausiusius įmonės į kitą dėl vidinio įmonių reorganizavimo. Neatsirado jokių naujų akcininkų ir jokio realaus galutinio akcijų valdytojo pasikeitimo neįvyko. Taigi įstatymas, kuris numato informuoti apie akcininkų pasikeitimą, realiai nebuvo pažeistas, nes žiūrint iš esmės, o ne formaliai, akcininkai nepasikeitė. Pasikeitė tik akcijų dalys tarpinėse įmonėse, per kurias Rakauskų šeima valdo kontrolinį bendrovės Žinių radijas akcijų paketą“, - BNS teigė Žinių radijo teisininkas Vilius Martišius.

Licenciją transliuoti radijo programą Raseiniuose Žinių radijas gavo šių metų birželio pradžioje, o vasarį Žinių radijui leista transliuoti programą „Easy FM“ Klaipėdoje.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

...

Užž'kalnis čia kaltas.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS