Baltijos keliui neabejingi ir automobilininkai, ir motociklininkai | Diena.lt

BALTIJOS KELIUI NEABEJINGI IR AUTOMOBILININKAI, IR MOTOCIKLININKAI

  • 15

Siekdami ypatingai paminėti jubiliejinius Baltijos kelio metus skirtingų automobilių ir motociklų klubai nestokoja inciatyvų.

Sujungs sostines

"Jeep Club Lithuania" kviečia visus Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojus, automobilių, motociklų mėgėjus, klubus, visus, kurie turi tvarkingą transporto priemonę, į tarptautinį žygį per tris Baltijos šalis ir kartu atkartoti Baltijos kelią bei jo pagrindinę idėją – laisvę, vienybę ir brolybę. Žygis prasidės rugpjūčio 23 d. Vilniuje ir Taline.

"1989 m. rugpjūčio 23 d. stovėjome visi kartu susikibę rankomis – lietuviai, latviai, estai. Dėl mūsų laisvės, mūsų ateities, mūsų vaikų ateities. Buvau vos 14-os metų, bet iki šiol pamenu tą vienybės jausmą, kurį norisi ir dabar pajusti. Baltijos kelio 30-mečio žygis yra padėka visiems kovojusiems už mūsų visų laisvę, todėl kviečiame vienytis ir švęsti kartu", – sakė "Jeep Club Lithuania" prezidentas Nerijus Laurinaitis.

Baltijos kelio 30-mečiui paminėti skirtas tarptautinis automobilių ir motociklų žygis prasidės vienu metu dvejose sostinėse – Vilniuje ir Taline. Ypatingai, tautine atributika papuošti 30 automobilių iš Vilniaus, Katedros aikštės, 9 val. pajudės Talino link.

Iškilmingos ceremonijos metu juos išlydės Lietuvos Respublikos Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis ir Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius. Tuo pačiu metu iš Talino, nuo Hermano bokšto, Vilniaus link pajudės kiti 30 automobilių. Bendras susitikimas vyks Rygoje, kur 14 val. 40 min. centrinėje miesto aikštėje žygio dalyvius sutiks Latvijos, Rygos valdžios atstovai, Latvijos lietuvių bendruomenė, Lietuvos ambasadorius Latvijoje bei kiti garbingi svečiai.

Prie šių automobilių, važiuojančių nuo Vilniaus ir Talino, numatytuose taškuose prisijungs kiti automobilių ir motociklų gerbėjai, savivaldybių atstovai bei norintys dalyvauti pavieniai dalyviai. Tikimasi ne tik atkartoti Baltijos kelią, bet ir "Factum" agentūroje užregistruoti jubiliejinį Baltijos kelio 30-mečiui skirtą rekordą.

Baltijos kelio 30-mečio žygis yra padėka visiems kovojusiems už mūsų visų laisvę, todėl kviečiame vienytis ir švęsti kartu.

Dvigubas finišas

"Buvau ką tik baigusi studijas. Važiavau su draugu autobusu link jo gimtinės. Puikiai žinojome, kad autobusas sustos ten, kur ras tuščią grandinės dalį. Riedėjom link Latvijos ir visur pakelėje stovėjo susikibę rankomis žmonės. Nerealus vaizdas ir jausmas... Norėčiau pajusti vėl tą vienybės, gerumo jausmą, suvokimą, kad mes kartu galim viską..." – atsiminimais dalijosi TV laidų vedėja, renginių organizatorė Daiva Tamošiūnaitė.

19 val. žygio dalyviai, atvykę iš Talino, finišuos Vilniuje, kur bus iškilmingai sutikti Katedros aikštėje šventinio koncerto metu. Tuo pačiu metu grupė iš Vilniaus finišuos Taline. Juos iškilmingai pasitiks vietos valdžios atstovai, Estijos lietuvių bendruomenė, Lietuvos ambasados atstovai bei kiti garbingi svečiai. Baltijos kelio 30-mečiui paminėti skirto žygio metu šalys įteiks viena kitai simbolines dovanas – šalių ir sostinių vėliavas. Bus giedami himnai. Žygio metu visi kviečiami automobilius pasipuošti specialiai Baltijos kelias 30-mečio minėjimui paruošta atributika. Vienodai papuošti automobilius reikia tam, kad būtų  užfiksuotas jubiliejinis rekordas.

Dėmesys žmonėms

Rugpjūčio 24-ąją Baltijos keliui atminti bus skirtas ir motociklininkų turizmo ralis. "Paklausus, kaip keliauti Baltijos kelio 30-mečio proga? Dažnai išgirsdavome, kad galima tiesiog važiuoti Baltijos keliu. Bet mūsų požiūris yra kitoks. Esame įsitikinę, kad Baltijos kelias – tai pirmiausiai ne pats kelias, o žmonės, kurie jį sukūrė ir jame dalyvavo. Susitikti su tais žmonėmis yra geriausias būdas pajausti tuometinio Baltijos kelio dvasią. Juk tuomet tai nebuvo tiesiog stovėjimas kelyje, tai galėjo kainuoti gyvenimus. Kas buvo tie žmones, kurie inicijavo, rizikavo? Kaip jie sukūrė tokį reiškinį be mobiliųjų telefonų ir net be interneto bei socialinių tinklų? Kaip tai svarbu, dar kartą įsitikinome, kai ėmėme ieškoti Baltijos kelio herojų ir supratome, kad dėl jų garbingo amžiaus lieka vis mažiau laiko visa tai išgirsti iš jų pačių lūpų", – sako iniciatyvos organizatorė Birutė Vaitkutė.

Švęsdami Baltijos kelio trisdešimtmetį intelektualaus ralio dalyviai visoje Lietuvoje startuos jau rugpjūčio 24 d. Šimtai motociklininkų vienu metu visoje Lietuvoje per vieną dieną sukurs unikalią progą ir susipažins su Baltijos kelio herojais – iniciatoriais, aplankys istorinius objektus ir varžysis dėl turiningiausios kelionės. Jų intelektualią dešimties valandų kelionę vainikuos iškilmingas finišas Birštono miesto centre.

Pareiga ir atsakomybė

Prie unikalios iniciatyvos jungiasi nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos bibliotekininkų draugija, Kultūros paveldo departamentas, Lietuvos policija, VĮ Regitra, Bendrasis pagalbos centras ir dešimtys savivaldybių. Savivaldybės ir jų merai deleguoja motociklininkų komandas oficialiai atstovauti savo kraštui.

"Iš merų ar jų atstovų rankų komandos, atstovaujančios savo kraštui, gaus savo krašto vėliavas. Tai yra garbės reikalas. O kartu ir intelektualių keliautojų pareiga bei atsakomybė – pasakoti apie savo kraštą, bendrauti ir visaip kaip jam atstovauti. Iškilmingai po Lietuvą keliaus Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Ukmergės, Skuodo, Telšių, Kupiškio, Palangos, Joniškio, Rokiškio ir kt. kraštų atstovai", – sako organizatoriai.

Rasti Baltijos kelio herojus ir sužinoti istorijas, pasklidusias po Lietuvą, buvo nemažas iššūkis. Prireikė įtraukti net ne dešimtis, o šimtus partnerių: nuo savivaldybių iki vietinių gyventojų.

"Sudėtinga būtų ir išvardyti visus, kurie prisidėjo prie šios iniciatyvos įgyvendinimo. Sužinoję mūsų tikslą, prisijungė daugelis savivaldybių. Įsitraukė muziejai, bendruomenės nuo Ukmergės, Šiaulių, Raseinių, Prienų, Pasvalio, Panevėžio, Pakruojo, Kupiškio, Jonavos, Kelmės, Radviliškio ir kt. Surinkusi pirminę informaciją, ralio komanda vyksta į kiekvieną planuojamą įtraukti vietą. Toliau vyksta susitikimai su seniūnais, klebonais, muziejininkais, turizmo informacijos centrų darbuotojais, vietiniais žinovais, bendruomenių atstovais. Ir galiausiai sudėliojamas intelektualaus ralio maršrutas", – pasakoja organizatoriai.

Rašyti komentarą
Komentarai (15)

kauniete

..nors ir stengiasi .kaikas ishprovokuoti politinias rietenas--- "neishdegs" ..Niekada neabejojau musu Lietuvos tautieciu [dainuojancia revoliucija ] draugyste uz musu siekius!!! [daznai sakydavau,kad galima is zydu daug ko pasimokyti,bet ...dabar zinau ,kad zydai praktikuojantys,,,ir ne,,gali pasimokyti lietuviu VIENYBES ,kada mums to reikia..VIVAT --BALTIJOS SESES--ESTIJA,LATVIJA,LIETUVA, DRAUGE!

RB

Tai, kad nieko ten perdaug pavojingo nebuvo, tik nuvykti buvo sunkoka, nes buvo užkimšti visi keliai, o Sausio 13- tą ir kelias savaites po to, buvo naudojamas, nes ten tikrai buvo reali grėsmę žūtį kai budedavome prie TV, ir kitų svarbių objektų, kai steigėsi Lietuvos Kariuomenė, kai iškėlė pirmą trispalve Gedimino bokšte.

to tam-kaunietis-matomai.......

deja net pijonieriu ar kitokioj partijoj komunistų, komjaunuolių nedalyvavau, kyšių negavau. Nešiau komunizmo saulės nešėjų J.Paleckių, P.Cvirkos, L giros ir t.t.uždėtą lažą ir buvau antraeilis žmogus be "kokybės ženklo", niekur neišleisdavo.. Baltijos kelias buvo tarsi laisvas oro gurkšnis, ne visi galėjo dalyvauti mitinge prie šv. Onos bažnyčios, nors kituose mitinguose ir sausio 13 dienos siaubo naktyje Vilniuje dalyvavau. Džiaugiuosi Nepriklausoma Lietuva suprasdamas, kad respubliką pastatyti ant kojų tai ne blynus ar duoną iškepti. Ir tam prireikia kelių valandų ar dienų.o Respublikai reikia kelių dešimčių metų. Tikiuosi, kad viskas gerės, gražėja Lietuva. O jeigu matai kas vagia, vokeliais moka- pranešk. Kuo greičiau tai panaikinsim, tuo geriau pradėsim gyventi. Turėkim kantrybės, bet nesutyčiokim
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS