Neatsakingų vairuotojų įkaitai – keleiviai | Diena.lt

NEATSAKINGŲ VAIRUOTOJŲ ĮKAITAI – KELEIVIAI

Praeitą savaitę Kaliningrado srityje įvyko viena tragiškiausių automobilių avarijų šiame regione per pastarąjį dešimtmetį: šeši žuvusieji, daugiau nei dvidešimt žmonių sužeista.

Žiauri kaktomuša

Zelenogradsko rajone, kelyje iš Pereslavsko į Jantarną, susidūrė keleivinis autobusas ir sunkvežimis.

Žuvo sunkvežimio vairuotojas, taip pat penki autobuso keleiviai, tarp jų – devynerių metų vaikas.

Preliminariais duomenimis, avarijos kaltininkas – autobuso vairuotojas (irgi sunkiai sužeistas). Jis kažkodėl išvažiavo į priešinio eismo juostą ir užkliudė smėlį vežusį sunkvežimį.

"Šokiruojantis įvykis. Autobusas – beveik naujas, techniškai tvarkingas. Vairuotojas – patyręs, pas mus dirbo jau du dešimtmečius", – sakė keleivių pervežimo bendrovės "Regio-Express" atstovas.

Kaliningradiečiai, socialiniuose tinkluose dalijęsi nuomonėmis apie galimas nelaimės priežastis, dažniausiai priekaištavo autobusų vairuotojams, kurie esą ir miesto gatvėse, ir užmiesčių keliuose elgiasi įžūliai, viršija greitį, pavojingai manevruoja.

Šokiruojantis įvykis. Autobusas – beveik naujas, techniškai tvarkingas. Vairuotojas – patyręs, pas mus dirbo jau du dešimtmečius.

Tarp aukų – vaikai

Pastarąjį kartą skaudus eismo įvykis Kaliningradą buvo sukrėtęs 2017-ųjų rudenį.

Tąsyk kelyje į Nesterovą visureigis "Mercedes ML" susidūrė su keleiviniu mikroautobusu. Žuvo septyni žmonės, devyni buvo sužeisti. Trys visureigiu važiavę asmenys, tarp jų – dešimtmetė mergaitė, nenukentėjo.

Avarijos kaltininku buvo pripažintas "Mercedes ML" šeimininkas, tačiau taisykles pažeidė ir mikroautobuso vairuotojas, vežęs daugiau keleivių, nei leistina, – penkiolika.

Kaliningradiečiai tebeprisimena 2006-ųjų nelaimę, kai miesto aplinkkelyje susidūrė tuščias benzinvežis, vilkikas tralas ir du lengvieji automobiliai. Tąkart žuvo šeši žmonės, tarp jų – du mažamečiai vaikai.

Dar tragiškesnis buvo 2001-ųjų įvykis. Netoli Černiachovsko, ant geležinkelio pervažos prie Ovražnos kaimo, eismo taisykles pažeidusį keleivinį autobusą taranavo lokomotyvas. Aštuoni žmonės mirė avarijos vietoje, šeši – ligoninėje, dešimt keleivių buvo sužeisti.

Įstrigo ant pervažos

Eismo įvykiai, per kuriuos nukenčia autobusų ar mikroautobusų keleiviai, Rusijoje dažni. Nelaimių priežastys – ne vien eismo taisyklių nesilaikymas, bet ir viršvalandžius dirbančių vairuotojų nuovargis.

2017-aisiais Vladimiro apskrityje, netoli Pokrovo miesto, anksti rytą ant geležinkelio pervažos įstrigo autobusas su turistais iš Uzbekistano. Juos taranavo keleivinis traukinys. Žuvo septyniolika žmonių.

Pernai Užbaikalėje, pakeliui į Čitą, sprogus padangai ir autobusui "Kia Granbird" nuvažiavus nuo tilto į upę, žuvo penkiolika žmonių, aštuoniolika buvo sužeisti.

2019-ųjų vasarį Kalugos apskrityje autobuso, kuriuo važiavo vaikų šokių ansamblis, vairuotojas vėlavo ir viršijo greitį. Autobusas nuvažiavo nuo kelio, apsivertė. Žuvo trys vaikai ir keturi suaugusieji, 31 ansamblio dalyvis gydėsi ligoninėje.

Šiemet liepą kelyje į Simferopolį užsnūdo mikroautobuso vairuotojas. Automobilis išvažiavo į priešinę eismo juostą ir trenkėsi į sunkvežimį. Žuvo devyni keleiviai.

Nugarmėjo į kanalą

Vienos kraupiausių pasaulyje autobusų avarijų įvyko 2008-aisiais ir 2012-aisiais Egipte.

Pirmu atveju žuvo 55 žmonės, antru – 51.

2008 m. gruodį turistus vežusio autobuso vairuotojas, stengdamasis siaurame kelyje išvengti susidūrimo su sunkvežimiu, nesuvaldė savo transporto priemonės ir ji nukrito į gilų kanalą.

2012 m. lapkritį reisinio autobuso vairuotojas sumanė palenktyniauti su traukiniu – kuris anksčiau pasieks geležinkelio pervažą. Lokomotyvas buvo greitesnis. Tarp daugiau nei penkiasdešimties autobuso aukų dauguma buvo vaikai.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS