Pabaigtuvių šampaną iššovė Estijoje: keturiems lietuviams – čempionų titulai | Diena.lt

PABAIGTUVIŲ ŠAMPANĄ IŠŠOVĖ ESTIJOJE: KETURIEMS LIETUVIAMS – ČEMPIONŲ TITULAI

Baltijos šalių motociklų žiedinių lenktynių čempionų titulus iškovojo keturi Lietuvos sportininkai.

Paskutinis – ketvirtas – čempionato etapas buvo surengtas Estijoje, Pernu trasoje "Auto24Ring". Jėgas išmėgino 67 motociklininkai.

Varžybos prasidėjo masine dalyvių griūtimi, kai trasoje netikėtai išsiliejo variklio alyva. Iš šešių nelaimėlių vienas iškart buvo išgabentas į ligoninę.

Kvalifikacijos varžybos prasidėjo masine dalyvių griūtimi, kai trasoje netikėtai išsiliejo variklio alyva. Iš šešių nelaimėlių vienas iškart buvo išgabentas į ligoninę. Per incidentą nukentėję lietuviai Mantas Urmonas ir Mikas Razmislavičius galėjo tęsti varžybas.

Greičiausios – "Superbike" – motociklų klasės favoritas Šarūnas Pladas, šiemet pagerinęs Nemuno žiedo ir Bikerniekų trasos vieno rato rekordus, triumfavo ir Pernu. Čempiono rezultatas: dvylika ratų (vienas – 3,2 km) – 15 min. 52,708 sek.

Pabaigtuvės: paskutinis Baltijos šalių žiedinių lenktynių čempionato etapas sulaukė 67 motociklininkų. (msport.ee nuotr.)

Antrą vietą užėmė estas Mihkelis Osula – 15 min. 53,011 sek. Trečias buvo kitas Estijos atstovas Toomas Tomsonas – 15 min. 53,153 sek.

Bendroje Baltijos čempionato įskaitoje Š.Pladas (75 taškai) aplenkė Latvijos atstovą Sergejų Paneviną (59 tšk.) ir T.Tomsoną (52).

B1200 klasės varžybas laimėjo taip pat Lietuvos motociklininkas Jaroslavas Maleika, per keturis etapus surinkęs 86 tšk. Sidabrą pelnė latvis Janis Priedniekas (75 tšk.), bronzos – estas Rannus Ervinas (39 tšk.).

Neskubant: po griūties keliems varžybų dalyviams teko grįžti į komandos stovyklą tokiu būdu. (msport.ee nuotr.)

"Sezonas man buvo labai geras. Daug dirbome, treniravomės, todėl toks rezultatas džiugina. Kitais metais lenktyniausiu "Superbike" klasėje", – sakė J.Maleika.

Visus keturis etapus laimėjo "Superstock 600" klasės dalyvis Mantas Urmonas (100 tšk.). Kitas prizines vietas užėmė estas Jaanus Saarma (50 tšk.) ir Mikas Razmislevičius (49 tšk.).

C600 klasės čempionas – Kęstutis Smolskus (85 tšk.). Nedaug atsiliko Kipras Bunikis (82 tšk.). Trečioje vietoje – Mantas Rajackas (46 tšk.).