Į VMA Vrublevskių bibliotekos fondus atkeliavo industrijos dizainerio archyvai | Diena.lt

Į VMA VRUBLEVSKIŲ BIBLIOTEKOS FONDUS ATKELIAVO INDUSTRIJOS DIZAINERIO ARCHYVAI

Lietuvos mokslų akademijos (LMA) Vrublevskių bibliotekos Rankraščių skyriaus darbuotojams garsusis šiaulietis Vilius Puronas įteikė dalį savo kūrybinio palikimo. Šis rinkinys, sudarysiantis fondą F440, bus ne tik saugomas: bibliotekos skaitytojai galės susipažinti ir juo naudotis. Pagrindinį informacijos rinkinį sudaro kūrinių sąrašas, knygos ir skaitmeninės laikmenos. Jį papildo 17 segtuvų kūrinių iliustracijų, į knygą įrišti kūrybos originalai, autorinės knygos bei kita.

Lietuvos dailininkų sąjungos narys V. Puronas – profesionalus industrijos dizaineris, dailininkas, kraštotyrininkas, aktyvus Šiaulių miesto visuomenės veikėjas, televizijos laidų svečias, dėstytojas, rašytojas ir leidėjas, „Lietuvos rekordų knygos“ 14-kos rekordų autorius. Jis vienas produktyviausių dailininkų, kuriantis skirtingų žanrų darbus, naudojantis įvairias technologijas. Jo prioritetas – kompleksiniai darbai, formuojantys lietuviško miesto estetiką. Už kūrybinę ir leidybinę veiklas apdovanotas daugeliu prizų.

„Lietuvos Dizaino sąjungos iniciatyva ir pavedimu Jūsų Bibliotekai pateikiu savo kūrybinio palikimo medžiagą: knygos pavidalo autorinių kūrinių sąrašą, o jų iliustracijas – kompiuterinėje laikmenoje. Manoji specifinė dizainerio veikla buvo įvairių meninės kūrybos žanrų ir įdirbio, todėl savo kūrybinį palikimą suskirsčiau į keturis biografijos laikmečius – nuo studento iki pensininko amžiaus. Taip pat, šalia kūrybiškai brandžių darbų, pateikiau ir vieną kitą smulkmeną, kaip kūrybinės kasdienybės atlieką“, – sako V. Puronas.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS