Literatūros žvaigždė L. Seileris atvyksta į Vilnių | Diena.lt

LITERATŪROS ŽVAIGŽDĖ L. SEILERIS ATVYKSTA Į VILNIŲ

  • 1

Vilniuje su skaitytojais susitiks vienas žymiausių šiuolaikinių vokiečių rašytojų – Lutzas Seileris. Neseniai lietuvių kalba pasirodė jo romanas „Kruzas“, už kurį autorius pelnė „Man Booker“ ir Goncourt’ų premijoms prilygstantį Vokietijos romano prizą.

Šio rašytojo vizitas – ypatingas įvykis literatūros pasaulyje. Kelionių ir viešumos nemėgstantis L Seileris labai retai rengia savo knygų pristatymus užsienyje. Šiuo metu į naujo romano rašymą susitelkęs autorius padarė išimtį literatūros mėgėjams Lietuvoje ir vienintelius šių metų susitikimus su skaitytojais surengs būtent čia. Susitikimas su L. Seileriu vyks birželio 27 d. 17 val. MO muziejuje. Pokalbį moderuos rašytojas Laurynas Katkus. Renginys nemokamas.

„Kruzas“ – tai  puikiu poetiniu stiliumi parašytas šiuolaikinis kūrinys, pasakojantis apie paskutinius VDR gyvavimo metus ir nenumaldomą, sunkiai nusakomą laisvės troškimą. Vertimas, atliktas vienos geriausių vertėjų iš vokiečių kalbos, Zitos Baranauskaitės-Danielienės, papildo lietuvių kalba pasirodančios kokybiškos šiuolaikinės grožinės literatūros lentyną.

1989-ieji, Berlyno siena greit grius, bet Vokietijos Demokratinės Respublikos gyventojai to dar nežino. Laisvamaniai, svajotojai ir gatvės filosofai, nepritampantys savo šalyje, būriais traukia į prie VDR krantų esančią Hidenzės salą, kurioje kuriasi keista atskalūnų bendruomenė. Daugelis ten randa bent sąlygišką laisvę ir ten gali būti tokie, kokie yra iš tikrųjų. Saloje pernakt dega laužai, rengiamos nuogalių maudynės, mezgasi santykiai... O tik už 50 kilometrų – Danijos krantai, viliojantys priimti pavojingą sprendimą – plaukti iš Rytų bloko. Ši sala – tai ribinis taškas: jį pasiekęs žmogus gali eiti ir toliau. Tai vieta, kur atsidūręs emigruoji iš šalies nekirsdamas jos sienų.

Šią utopinę bendruomenę – tokia iš tiesų egzistavo Hidenzėje 1989 metais – palaiko vietos kavinėje dirbantis charizmatiškas jaunuolis Kruzas, tapęs tikru atvykėlių guru. Jis atskalūnams randa darbo ir gyvenamą vietą. Jo sesuo jau bandė bėgti... Todėl jaunuolio pasirinkta misija – sulaikyti jaunus ir veržlius žmones paties sukurtoje vasaros laisvės oazėje.

Į salą atvyksta draugės neseniai netekęs literatūros studentas Edas, kuris tampa Kruzo patikėtinu. Jų draugystė vis stiprėja, jie tampa vis artimesni. Tačiau kiek tęsis Kruzo misija? Anot autoriaus, tai knyga apie dviejų vyrų draugystę.

L. Seileris pats jaunystėje dirbo Hidenzės saloje. Po daugelio metų jis sutiko žmonių, kuriems pavyko beveik neįmanomas dalykas – pabėgti iš Rytų bloko apiplaukus Hidenzės kyšulį. Šis romanas – subtili kelionė, šiek tiek nostalgiška, nekasdieniška ir labai poetiška, į kurią kviečia tas nenusakomas laisvės, kitokio gyvenimo, kitokio pasaulio ilgesys.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

pitti gerardo

Aš gavau 30 000 eurų paskolą iš ponia ROSA BORRIELLO, kuri padėjo man šypsotis jai, kad galiu atlikti savo namo užbaigimą ir ji taip pat tarnauja daugeliui mano kolegų daugiau Norėdami gauti daugiau informacijos, susisiekite su juo el. Pašto adresu: borriello.rosa108@gmail.com

SUSIJUSIOS NAUJIENOS