Muzikos ir teatro akademijoje – devintasis tarptautinis studentų kino festivalis | Diena.lt

MUZIKOS IR TEATRO AKADEMIJOJE – DEVINTASIS TARPTAUTINIS STUDENTŲ KINO FESTIVALIS

  • 0

Vasario pabaigoje Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA) jau devintąjį kartą vyks studentiško kino fiesta – tarptautinis studentų kino festivalis „ŠOBLĖ_2019“. Šių metų šūkiu – „*Studentų, bet ne studentiški“ – festivalio organizatoriai, LMTA studentai, sieks kovoti su „studentiško“ kino klišėmis ir atskleisti neįprastus, savaip žavius jo niuansus.

Keistas renginio pavadinimas kilo iš LMTA Kino ir televizijos katedros įkūrėjo, režisieriaus Henriko Šablevičiaus pravardės Šoblė. Šiuo vardu pasivadino studentų iniciatyva suburtas kino klubas, neprabėgus nė metams pradėtas rengti ir kino festivalis. Iš kartos į kartą perduodama iniciatyva laikui bėgant pakeitė savo įvaizdį, tačiau pagrindinė idėja – suburti skirtingų kartų kino kūrėjus, sutikti senus kolegas ir pažinti naujus veidus – išliko.

Tris dienas vyksiančiame renginyje bus parodyti 38 trumpametražiai filmai ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio šalių. Vasario 20-22 d. „ŠOBLĖ_2019“ pristatys šešias programas: geriausių „CILECT“ kino mokyklų tinklo filmai, tradicija tapusi H. Šablevičiaus filmų programa, dvi jaunųjų Lenkijos dokumentinio ir vaidybinio kino kūrėjų ir dvi lietuviškos programos. Žiūrovai taip pat išvys tradicinę „Blogiausių filmų“ programą – studentiškus liapsusus, kuriais kūrėjai nesididžiuoja, tačiau sutinka pasidalinti juoko tikslais.

Pirmą kartą tarptautinėje festivalio programoje bus pristatomi konkrečios Europos kino mokyklos – Katovicų WriTV Krzysztofo Kieślowskio Televizijos ir radijo fakulteto – filmai. Tikimasi, jog tai paskatins studentus praplėsti akiratį, inicijuoti bendros gamybos projektus su šių užsienio aukštųjų mokyklų studentais. Kaimyninės šalies studentų mokymosi ir žinių panaudojimo praktikoje metodai taip pat skiriasi. Šia patirtimi dalinsis vizituojantys festivalio svečiai: prodiuserė Anna Huth bei operatorius Pawełas Chorzępa. Vasario 19 d. jie ves atvirus praktinius mokymus apie tai, kaip tinkamai pristatyti savo filmo idėją.

Du vakarus, vasario 21 ir 22 d., dokumentinių ir vaidybinių filmų kūrėjai iš Lietuvos varžysis dėl geriausio kūrėjo titulo. Be filmų peržiūrų taip pat bus vertinami geriausi kino dramaturgų scenarijai. Filmus vertins profesionalų komisija, tačiau publika neliks nuošalyje ir rinks savo simpatiją. Geriausi kūrėjai bus apdovanoti specialiai renginiui sukurtomis „gyvomis“ prizinėmis statulėlėmis.

Tradiciškai tris dienas rengiamas festivalis šiais metais renginio svečius pakvies į pratęsimą vasario 25 d. Kiekvieną pirmadienį rengiamo „Šoblės kino klubo“ metu bus pristatoma „dūzgių“ programa „Trumpi, bet per geri“, kurios metu bus galima išvysti geriausius pastarųjų metų LMTA kūrėjų filmus, skinančius laurus tarptautiniuose festivaliuose.

Daugiau informacijos galite rasti festivalio internetinėje svetainėje arba socialiniame tinkle „Facebook“.

 

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS