P. Ignatavičiaus spektaklyje gros ir grupės BIX būgnininkas G. Gascevičius | Diena.lt

P. IGNATAVIČIAUS SPEKTAKLYJE GROS IR GRUPĖS BIX BŪGNININKAS G. GASCEVIČIUS

  • 1

„Prisikvėpavęs karantininių atostogų, spektaklis „Pizdukas“ sugrįžta su naujomis jėgomis ir pajėgomis“, – tokiomis mintimis į sceną sugrįžtantį spektaklį pasitinka jo režisierius Paulius Ignatavičius. Šis sugrįžimas bus neeilinis – scenoje prie būgnų sės legendinės grupės BIX būgnininkas, solinę karjerą pradėjęs Gintas Gascevičius. Atsinaujinęs „Pizdukas“ – jau šį sekmadienį, rugpjūčio 16 d., 19 val., Menų spaustuvės salėje.

Būgininkas G. Gascevičius – ne vienintelis naujas veidas „Pizduko“ komandoje. Prie spektaklio komandos prisijungė ir aktorius Anicetas Gendvilas.

„Pagaliau „Pizdukas“ įvyks. Prisikvėpavęs karantininių atostogų, spektaklis sugrįžta su naujomis jėgomis ir pajėgomis. „Pizdukas“ vis dar laukia savo Auksinio scenos kryžiaus, o tuo tarpu prie mūsų komandos prisijungia du nerealūs, stogą raunantys kūrėjai: neatrastas, bet jau su didžiausiomis ateities perspektyvomis, naujasis Lietuvos drageris Anicetas Gendvilas–Gunda bei žmogus būgnas, arba perkusinė siela, buvęs BIX‘as, dabar nekonvencionaliai giliai kūryboje paskendęs Gintas Gascevičius. Visas „Pizduko“ miestelis jūsų laukia jau šį sekmadienį. Kadangi čia Lietuva ir lietūs lyja, viskas vyks juodojoje salėje. Geros kelionės „Pizduko“ transportu!“, – spektaklio laukia režisierius P. Ignatavičius.

Esminė „Pizduko“ tema – tai žmonių nenoras įsileisti kito žmogaus (šiuo atveju – kitataučio). Pasak režisieriaus, kitataučių imigracija yra neišvengiamas procesas, kuris anksčiau ar vėliau stipriai palies ir Lietuvą, todėl nereikėtų to bijoti.

„Lietuva yra multikultūrinė. Joje sugyvena nemažai kitataučių. Augant Lietuvos ekonomikai, augs ir imigrantų skaičius. Mes turime stengtis pažinti kitokius, juos priimti. Todėl ir daina turi tokį tikslą: skatinti kritinį mąstymą, autoironiją, kvestionuoti lietuvių heroizavimą. Manau, kad besijuokdamas iš savęs gali dvasiškai tobulėti“, – mintimis dalijasi P. Ignatavičius.

Spektaklyje gausu specialiai jam sukurtų dainų, kurias gyvai atlieka patys aktoriai. Scenoje – vokalas, gitara, bosinė gitara, mušamieji. Pats P. Ignatavičius, sėdėdamas režisieriaus kėdėje, rankose nuolat turėdavo gitarą. Taip gimė laisvas, nenugludintas, gyvu ritmu pulsuojantis spektaklis.

„Muzika man visada buvo labai svarbus spektaklio elementas. Jei negirdžiu spektaklio muzikos – nežinau kokį spektaklį statysiu. Aš nekenčiu miuziklų, ypatingai amerikietiškų. O po spektaklio daug kas sakė: na va, pastatei miuziklą. Iš principo turbūt taip ir yra. Dramaturgo R. W. Fassbinderio kalba yra labai lakoniška, kinematografinė, joje daug tylos ir pauzių. O aš norėjau šėlsmo spektaklyje. Dionisiško, ryškaus, masyvaus teatro ir personažų kaukių“, – pasakoja režisierius.

Spektaklyje vaidmenis kuria Arnoldas Augustaitis, Daumantas Ciunis, Pijus Ganusauskas, Tadas Gryn, Anicetas Gendvilas, Milda Noreikaitė, Severinas Norgaila, Marija Petravičiutė, Ieva Savickaitė. Groja Gintas Gascevičius ir grupė „Church on Wheels“. Kostiumus kuria Greta Milevičiūtė ir Justina Jurevičiūtė. Šviesų dailininkas Darius Malinauskas.

Spektaklis „Pizdukas“ (režisierius P. Ignatavičius) – jau šį sekmadienį, rugpjūčio 16 d., Menų spaustuvėje, Vilniuje. Pradžia 19 val.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Dabar GARBĖS REIKALAS

scenoje, ekrane, spaudoje vartoti vulgarius žodžius, keiksmažodžius. Ar esame tokie tušti savo vidumi, jog tik tuo gebame patraukt į save dėmesį? Jau niekur, į jokį tikslą neįmanoma pro tų šlykščių žodžių tankmes prasiprausti - būtinai jie tave sekios, bombarduos, išterlios, subjauros tikslą, kurio link bandai eiti... Nuo kada bjaurastis MENU vadinamas???

SUSIJUSIOS NAUJIENOS