Prancūzų cirko ekstremalai iš Vingio parko pakils oro balionu | Diena.lt

PRANCŪZŲ CIRKO EKSTREMALAI IŠ VINGIO PARKO PAKILS ORO BALIONU

  • 2

Ketvirtadienį prasidėjęs nemokamas tarptautinis gatvės teatro festivalis „Spot“ jau supažindino miesto gyventojus bei svečius su pirmaisiais artistais – Bernardinų sode įsikūrė fantaziją žadinanti „Guixot de 8“ instaliacija „Dviračių galvosūkis“, o Vinco Kudirkos aikštėje susirinkusius žiūrovus nuoširdumu papirko fizinio teatro atstovų „Cia Moveo“ kontaktinės improvizacijos spektaklis „Pasekmės“.

Tuo tarpu šeštadienio vakarą traukos centru pavirs Vingio parko estrados pievelė – būtent iš jo pakils iš Prancūzijos atkeliavęs oro balionas, su juo bebaimiai kolektyvo „Cirque Inextremiste“ artistai bandys ištrūkti iš kasdienybės pančių.

Bebaimiai artistai, ieškantys iššūkių

Dvidešimtmetį gyvuojanti šiuolaikinio cirko kompanija „Cirque Inextremiste“ gimtojoje Prancūzijoje ir už jos ribų netrukus po susikūrimo sulaukė didelio susidomėjimo ir pripažinimo. Ko gero, svarbiausia to priežastis – drąsūs, o kartais net beatodairiški režisieriaus Yann Ecauvre ir jo komandos sprendimai, susijungiantys su įspūdingomis artistų fizinėmis galimybėmis bei meniniais užmojais. Vienas iš naujausių po pasaulį aktyviai keliaujančios kompanijos darbų – 2017 metais pristatytas didelio masto spektaklis „Exit“, kurio epicentre sutinkame karšto oro balioną ir šešių nutrūktgalvių cirko artistų komandą.

Kaip rašoma organizatorių pranešime, itin stipraus fizinio pasirengimo reikalaujantis pasirodymas kūrėjams kaskart tampa nauju iššūkiu, o susirinkusias tūkstantines auditorijas verčia aikčioti iš siaubo ir ploti iš susižavėjimo. „Cirque Inextremiste“ pavadinime užkoduotas polinkis į ekstremalius išbandymus dažnai suteikia adrenalino tiek atlikėjams, tiek ir publikai – trupės siela Yann Ecauvre prisimena „Exit“ pasirodymą, kurio metu pakilęs vėjas uždegė dalį oro baliono, tačiau bebaimiai artistai ryžosi nenutraukti spektaklio.

Žiūrovai –  pamišėlių pabėgimo liudininkai

„Exit“ kviečia nusikelti laiku į praėjusio šimtmečio pradžią, pagarsėjusią makabriškais būdais gydyti psichikos sutrikimus. Iš greitosios pagalbos furgonėlio į renginio aikštelę išsiridena šešetas tramdomaisiais marškiniais surištų ligonių, su žiūrovais kalbančių nežinoma kalba. Automatizuotas balsas fone pateikia atvykėliams instrukcijas: jų užduotis – kuo greičiau pripūsti oro balioną ir atsiplėšti nuo žemės. Tai – nelengvas iššūkis, teturint vieną porą galūnių, tačiau pamišėliams pavyksta jį įveikti, ir jų gigantiška transporto priemonė pakyla į orą. Būtent tuomet prasideda tikroji beprotybė – stebimi žiūrovų, nesinaudodami jokiomis specialiomis apsaugomis artistai dideliame aukštyje atlieka kvapą gniaužiančius triukus, veržiasi į kylantį balioną ir bet kokia kaina siekia savo kūnais atsiplėšti nuo jiems atšiaurioms bei negailestingos žemės paviršiaus.

 

„Spot“ festivalis Vilniuje

Spektaklis – tarp juoko ir melancholijos

„Exit“ – unikalus reginys, kuris vienu metu sužadina žiūrovų kraujyje adrenaliną ir leidžia susimąstyti apie pasirodyme koduojamas prasmes. Virš tuštumos pakibę siluetai, atliekantys tikrų tikriausią oro baletą, mėgina išsiveržti iš pasaulio, suvaržyto negailestingų taisyklių. Tarp juoko ir melancholijos balansuojantis „Exit“ – nevilties poezija, įtaigiai ir įtraukiančiai paliečianti būties absurdo temą. Vakarėjantis dangus tampa itin kinematografišku fonu vietomis komiškai, vietomis dramatiškai pabėgimo iš normalumo rėmų istorijai. Gatvės teatro „scena“ čia – ne tik fizinių išbandymų aikštelė, bet ir šaržuotas, teatrališkas žmogiškosios būties mikrokosmas, kurį stebėdami galime užduoti sau esminius gyvenimo klausimus ir susimąstyti apie tai, kokių didžiulių pastangų reikalauja proveržis į minčių, kūrybos bei savo vidinio pasaulio laisvę.

„Cirque Inextremiste“ šiuolaikinio cirko spektaklis „Exit“ – liepos 13 d. 21 val. Vingo parko estrados pievelėje.

Visa festivalio programa – www.menuspaustuve.lt

GALERIJA

  • Prancūzų cirko ekstremalai iš Vingio parko pakils oro balionu
  • Prancūzų cirko ekstremalai iš Vingio parko pakils oro balionu
  • Prancūzų cirko ekstremalai iš Vingio parko pakils oro balionu
  • Prancūzų cirko ekstremalai iš Vingio parko pakils oro balionu
Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Bilo

MAno kaimyno motina daro $139 / h internete. Ji buvo atleista už 6 mėnesius, tačiau praėjusį mėnesį jos darbo užmokestis buvo 13847 JAV dolerių, o tik kelias valandas dirbo internete. naudoti šią nuorodą ,,, >>>>> w­w­w.C­a­s­hClub5.Com

tulpes@lrpk.lt

Tikriausiai eisiu ir as paziureti. Tikiuosi niekas nenukris nes nenoriu , kad mane dar labiau sunervintu negu Ekshibicionisto Nausedo selfis

SUSIJUSIOS NAUJIENOS