S. Petreikis kviečia į koncertą VU planetariume | Diena.lt

S. PETREIKIS KVIEČIA Į KONCERTĄ VU PLANETARIUME

  • 0

2018 m. balandžio 6 d., 19 val., VU planetariumas prisipildys talentingojo multiinstrumentalisto Sauliaus Petreikio kūrybos. Vakaro metu bus pristatyta nauja muzikinė programa „Negirdėta Lietuva“, tokiu pat pavadinimu bus pristatyta naujoji kompaktinė plokštelė. Kartu su Sauliumi muzikuos Donatas Petreikis – saksofonas, Vytautas Mikeliūnas – smuikas.

"Negirdėta Lietuva" - tai muzika, kuri skambėjo, kai mūsų dar nebuvo ir skambės, kai mūsų jau nebebus. Tai šimtmečius menančios istorijos, kurios pasakoja apie mūsų senolius bei miškus ir pievas, kuriose jie gyveno. Pažintis su šia muzika prasidėjo Barstyčiuose, vieną pavasario rytą, kai senolis išsuko pirmąją mano fleitą. Atrodo iš ievos, o gal karklo šakos vamzdelio skleidžiamas garsas mane lydi iki šiol.

Nuo to laiko sukaupiau gausybę lietuviškų instrumentų ir stengiuosi jais pagroti įvairiuose koncertuose. Po jų kas kartą sulaukiu klausimų, kas čia skamba, kas tai, iš kur vienas ar kitas ragas ar molinukas. Kai kurių instrumentų žmonės apskritai nebuvo girdėję arba jų vardus tiesiog buvo primiršę. Noriu šiuos tūkstančius metų skambėjusius garsus ir juose užkoduotas istorijas priminti bei toliau jas pasakoti.

Neregėta Lietuva - tai piemenys žaidžiantys su molinukais ir švilpomis. Tai vaiko lūpose suspaustas dambrelis. Tai senolis, laukuose apraudojantis artimo netektį. Tai apie bandos parvarymą pamiškėje skelbiantis rago signalas. Tai mergaitė, birbyne besikalbanti su paukščiais", - sako S. Petreikis.

Be naujausių kompozicijų, koncerte taip pat skambės publikai jau pažįstami kūriniai ir dainos. Į koncertą kviečia "Geros muzikos ekspertai".

Bilietus platina tiketa.lt.

Bilieto kaina - 10 Eur.

GALERIJA

  • S. Petreikis kviečia į koncertą VU planetariume
  • S. Petreikis kviečia į koncertą VU planetariume
  • S. Petreikis kviečia į koncertą VU planetariume
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS