Vilniuje bus pristatytas paminklas J. K. Chodkevičiui ir jam skirti renginiai | Diena.lt

VILNIUJE BUS PRISTATYTAS PAMINKLAS J. K. CHODKEVIČIUI IR JAM SKIRTI RENGINIAI

  • 3

Ketvirtadienį Lietuvos nacionaliniame dailės muziejuje Chodkevičių rūmuose Vilniuje iniciatoriai pristatys realaus dydžio paminklo Jonui Karoliui Chodkevičiui maketą ir supažindins su šiai istorinei asmenybei skirtais renginiais.

Šiuos metus Seimas yra paskelbęs Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės etmono J. K. Chodkevičiaus metais.

Jono Karolio Chodkevičiaus labdaros ir paramos fondas, kariuomenė, Lietuvos nacionalinio dailės muziejus ir LRT ta proga yra suplanavę įvairių renginių bei iniciatyvų, skirtų įprasminti šiuos metus bei karvedžio atminimą. Tarp jų – Vilniuje pastatyti paminklą J. K. Chodkevičiui.

2021-aisiais metais minima LDK didžiojo etmono, Vilniaus vaivados ir Žemaičių seniūno, karvedžio J. K. Chodkevičiaus 400-ųjų mirties metinių sukaktis.

J. K. Chodkevičius XVII amžiuje vadovavo Lietuvos kariuomenei kariaujant su švedais, maskvėnais ir turkais. Jis yra laimėjęs keletą didelių mūšių, svarbiausias – Salaspilio mūšis (1605).

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Anonimas

uuo paminklas lenkui

Anonimas

Ir visi nieko neveikė, tik žudė žmones. O šalis tuo tarpu neturėjo net savo rašto, mokslo, meno....ir čia panašus atvejis.

Anonimas

Kai nebėra kuo didžiuotis šiandien, belieka ieškotis didvyrių praeity. Tipiška mažų nykių valstybėlių taktika...ypač matoma Vidurinėj Azijoj. Ten dabar tiek priviso Čingischano laikų didvyrių....

SUSIJUSIOS NAUJIENOS