Vilniuje prasidės eksperimentinės muzikos festivalis „Jauna muzika“ | Diena.lt

VILNIUJE PRASIDĖS EKSPERIMENTINĖS MUZIKOS FESTIVALIS „JAUNA MUZIKA“

  • 0

Vilniuje trečiadienį prasideda eksperimentinės muzikos festivalis „Jauna muzika“.

Per penkias dienas festivalyje nuskambės keturiolika koncertų, pasirodys atlikėjai ir kūrėjai iš Lietuvos, Ukrainos, Austrijos, Švedijos, Norvegijos, pranešė organizatoriai.

Daugelis „Jaunos muzikos“ renginių nemokami. Juose bus galima išgirsti dar negirdėtų kūrinių, išvysti tarpdisciplininių meno performansų, pasiklausyti jaunųjų elektroninės ir erdvinės muzikos kūrėjų darbų.

Šiemet „Jaunos muzikos“ dėmesio centre – kūrybinis procesas, užgimimas, genezė. Idėja paremta britų rašytojo Keno Robinsono mintimi: „Kūrybiškumas įmanomas ten, kur aktyviai dalyvauja žmogaus intelektas.“

Renginiuose, pasak festivalio meno vadovės Katerynos Alymovos, bus siekiama atskleisti visas kūrybiškumo prasmes.

„Šiais metais gilinamės į kūrybos ir kūrybinio proceso temą, tyrinėjame įvairialypes menininkų patirtis. Jie semiasi įkvėpimo iš savo aplinkos, apmąsto, interpretuoja ir bando numatyti. Koncertinė programa truks penkias dienas, ji per procesą, tarpusavio ryšius ir transformacijas veda mus nuo kūrinio pradžios iki rezultato numatymo“, – teigė ji.

Festivalis kartu su vietos ir tarptautiniais partneriais rengia kelias kūrybines dirbtuves, jų rezultatus bus galima išgirsti ir išvysti „Jaunos muzikos“ metu.

„Jauna muzika“ – vienas ilgiausiai gyvuojančių šiuolaikinės muzikos festivalių šalyje, jis rengiamas nuo 1992 metų.

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS