„Vilnius Mama Jazz“: pasaulio džiazo pulsas sostinėje | Diena.lt

„VILNIUS MAMA JAZZ“: PASAULIO DŽIAZO PULSAS SOSTINĖJE

  • 0

Lapkričio 17–20 dienomis sostinėje vyksiantis tarptautinis „Vilnius Mama Jazz“ festivalis jau penkioliktąjį kartą kaitins džiazo gerbėjų širdis.

Šiemet tai žada vieną rimčiausių kultūros nuotykių Vilniuje. Įvairiose festivalio erdvėse stebins ne tik pripažintos pasaulio džiazo žvaigždės, bet ir drąsūs, talentingi naujokai. 

„Vilnius Mama Jazz“ vyksmo centre – daugiau negu 100 dalyvių muzika, kuri demonstruos naujausias džiazo madas ir muzikos tendencijas. Lenkiškų šaknų turintis Kanados trimitininkas ir kompozitorius Jacques'as Kuba Seguinas, savo šalyje pelnęs džiazo atradimo prizą – vienas iš daugelio, kurie žymi aukštai iškeltą festivalio kokybės kartelę.

Šių metų festivalio įvairovės ribos šiemet ir vėl bus labai plačios – nuo pasaulinių žvaigždžių „all stars“ projektų ir šiuolaikinio postbopo iki nebyliojo kino gyvo įgarsinimo bei „Led Zeppelin“ kūrinių aranžuočių. Bendras šios muzikos vardiklis – kokybė, originalumas ir aktualumas, tikina organizatoriai.

Šalia tradicinių „Vilnius Mama Jazz“ erdvių ir anksčiau naudotų formų bus išbandytos ir naujos. Pagrindine festivalio erdve išlieka Lietuvos nacionalinis dramos teatras. Muzikos klube „Tamsta“ pirmą kartą Lietuvoje pristatoma atlikėjų vitrinos (angl. k. showcase) programa, o festivalio pasų savininkus organizatoriai pakvies į atidarymo koncertą Umiastovskių rūmuose (Trakų g. 2).

Pagrindinė šių metų naujovė - tarptautinė džiazo atlikėjų vitrina. Iš 75 paraiškas gigmit.com platformoje pateikusių grupių komisija atrinko 12. Pirmą kartą džiazo festivalyje jos prisistatys ne tik Vilniaus publikai, bet ir užsienio festivalių organizatoriams, leidėjams ir prodiuseriams. Tokio projekto atsiradimas „Vilnius Mama Jazz“ paverčia svarbiu džiazo industrijos susitikimo tašku regione.

Trečius metus Lietuvos nacionaliniame dramos teatre muzika skambės ir „Džiazo fojė“. Čia vyks nemokami koncertai, naktinė improvizacijų sesija, veiks knygynų, leidyklų atstovybės. Džiazo profesionalus kvies diskusijų platforma „Vilnius Mama Jazz paraštės“, sulaukusi palankaus atgarsio pernai.

Pagrindinėje scenoje šįmet pasirodys China Moses, Chassol, Ambrose Akinmusire, „Phronesis“, „Oregon“, Jacques'as Kuba Seguin, Richardas Banys.

Bilietus platina „Tiketa“. 

 

 

Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS