„Vilnius Mama Jazz“ tampa džiazo industrijos traukos vieta | Diena.lt

„VILNIUS MAMA JAZZ“ TAMPA DŽIAZO INDUSTRIJOS TRAUKOS VIETA

  • 0

Lapkričio 17 – 19 dienomis penkioliktajame tarptautiniame džiazo festivalyje „Vilnius Mama Jazz“ veiks tarptautinė džiazo atlikėjų vitrina (showcase). Lapkričio 17, 18 dienomis koncertai vyks muzikos klube „Tamsta“, lapkričio 19 d. – Lietuvos nacionalinio dramos teatro fojė scenoje.

Vilniuje išgirsime trylika projektų iš devynių šalių. Daugelis jų patyrę kūrėjai, ne vienerius metus kuriantys autentišką muziką. Pavyzdžiui, vitrinos sceną atidarysiantis saksofonistas, klarnetininkas Christophas Pepe Aueris kuria savo muzikos instrumentus. Pianistas Marcusas Schinkelis garsėja klasikinės muzikos ir džiazo fusion projektais, vokalistė iš Turkijos Başak Yavuz dalyvauja „Grammy“ komisijos veikloje. Aktyvūs ir lietuvaičiai: jiems atstovaus Vytautas Labutis ir Silent Blast bei klaipėdiečių kolektyvas „Bete Smate“. Per tris dienas klausytojai patirs naujausių muzikos madų retrospektyvą.

O muzikantus groti „Vilnius Mama Jazz“ paskatino ne tik noras sudominti Vilniaus publiką. Čia juos išgirs užsienio festivalių organizatoriai, leidėjai ir prodiuseriai. Apie savo dalyvavimą patvirtino Didžiosios Britanijos, Švedijos, Estijos, Vengrijos, Lenkijos, Latvijos, Rumunijos džiazo festivalių ir klubų agentai.

Vitrinos programa sudaryta be jokių cenzų. Visi norintys galėjo registruotis tarptautinėje gigmit.com muzikos platformoje.

Nacionalinius, tarptautinius muzikos susitikimus rengia ne viena šalis, paminėtini du didžiausi – Europos džiazo tinklo (European Jazz Network) susitikimai rengiami skirtingose šalyse ir mugė „JazzAhead“ Brėmene. Panašiose mugėse užmezgami kūrybiniai, verslo ryšiai, tai palanki terpė prisistatyti tiesiogiai potencialiems festivalių programų sudarytojams, leidybinėms kompanijoms, žiniasklaidos priemonėms ir kritikams. Tarptautinė džiazo vitrina Vilniuje kuriama kaip tramplinas džiazo atlikėjams, naujų muzikos idėjų ekspozicija, tiesiogiai pasiekiama kitiems muzikos industrijos atstovams.

Tokio projekto atsiradimas „Vilnius Mama Jazz“ paverčia svarbiu džiazo industrijos susitikimo tašku regione.

GALERIJA

  • „Vilnius Mama Jazz“ tampa džiazo industrijos traukos vieta
  • „Vilnius Mama Jazz“ tampa džiazo industrijos traukos vieta
  • „Vilnius Mama Jazz“ tampa džiazo industrijos traukos vieta
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS