Aplinkkelis griauna namą ir gyvenimą Pereiti į pagrindinį turinį

Aplinkkelis griauna namą ir gyvenimą

2008-03-12 09:00

Vandentiekio gatvės 11-o namo savininkas griebėsi neįprasto protesto, nes šalia pietinio aplinkkelio atsidūręs jo namas pradėjo griūti. Padėtis be išeities – savivaldybės siūlomų pinigų neužtenka net vieno kambario butui.

„Klerke, kur „atkatas“ – tokį plakatą ant savo gyvenamojo namo sienos vakar pakabino vilnietis Laimūnas Rožukas.
Ūkininku ir kaimo turizmo atstovu besivadinantis medinuko šeimininkas Kovo 11-ąją prie griūvančios malkinės kampo nederamai laikė Lietuvos
trispalvę, į vežimaitį pakinkė arklį, o pats apsigyveno palapinėje.

Netradicine akcija L.Rožukas viliasi atkreipti Lietuvos valdžios dėmesį į griaunamą jo būstą, pakibusį ant dirbtinio skardžio prie naujojo aplinkkelio.
„Prie Lazdynų ir Savanorių žiedo esančius kaimynų namus valdžia dėl tiesiamo aplinkkelio nupirko, o mūsų taip ir paliko. Nė nežinau, kiek pinigų kitiems pasiūlė“, – rankomis skėsčiojo protesto iniciatorius.
Ant sudarkyto L.Rožuko sklypo puikavosi palapinė. Joje šios istorijos herojus žadėjo gyventi, kol problema bus išspręsta. Į klausimą, kodėl nepasirinko bado akcijos, vyras atsakė labai paprastai: „Badauti negaliu, nes gyvulius šerti reikia.“ O pastarųjų L.Rožuko kieme daug: arklys, avys, žąsys.

Nežino, kaip toliau elgtis

Labiausiai medinio mano šeimininkas piktinosi savivaldybės savavaliavimu. Nukentėjusiojo teigimu, jam kažkas ir sklypą pamažino, ir tvorą perkėlė, ir malkinės kraštą nugriovė, dėl to esą kenčia namas ir jame gyvenanti dukters šeima.
„Dabar ir į tualetą durys nebeatsidaro, ir į rūsį patekti nebegalime, krosnis užgriuvo, tai ir valgio gamintis neišeina – namas griūva“, – konstatavo L.Rožukas.
Šiame name dabar gyvena jo dukra su mažamečiu vaiku. Namo griovimo darbai, vyro teigimu, prasidėjo be jo žinios. Apie tai šeimininkai sužinojo būdami Palangoje. „Jaučiamės įvaryti į kampą. Todėl, jei reikės, prisiminsime medžioklinius šautuvus“, – guodėsi protesto nuotaikomis gyvenantis miestietis.
„Kur matyta, kad šimto dvidešimties kvadratų namą ir dar tokioje vietoje įvertintų septyniasdešimt tūkstančių litų? Juokiasi jie iš manęs, ir aš iš jų juokiuosi“, – tvirtino ypatingai Kovo 11-ąją minėjęs vilnietis.

Nori gauti kitą sklypą

Savo būstą L.Rožukas vadino geros būklės. Esą vos prieš kelerius metus remontas darytas, keturi kambariai sutvarkyti, praustuvė įrengta. O dabar dėl aplinkkelio tiesimo darbų čia gyventi nebeįmanoma.

 „Jiems nieko neįmanomo nėra. Savi projektų ekspertizes atlieka, jas prastumia ir dar baudas panaikina“, – užgaulių žodžių valdininkams negailėjo pašnekovas.

Pasidomėję, už kokius pinigus L.Rožukas atsisakytų savo būsto, konkrečios sumos taip ir neišgirdome. Tačiau leido suprasti, kad pigiai išlaikomo namo atsisakyti nenorėtų: „Norėčiau jį perkelti į kitą sklypą, lygiavertį mano dabartiniam.“

Pigiai parduoti savo turto neketinantis pašnekovas atviravo, kad išlaikyti medinį namą per mėnesį jam nekainuoja daugiau nei šimto litų.

Kokia išeitis iš susidariusios padėties? Paaiškėjo, kad protestuojantis vilnietis sutiktų sklypą, ant kurio šiuo metu stovi jo namas, keisti į bet kurį šalia esantį.

 „Nesinori strategiškai geros vietos prarasti. Tegul duoda lygiavertę vietą mano dabartinei. Nieko daugiau nenoriu“, – savo poziciją gynė L.Rožukas.

 „O jei klerkai manęs neranda, tegul į merą Juozą Imbrasą kreipiasi. Juk kartu dirbome. Jis tikrai žino, kur manęs ieškoti“, – pokalbį baigė pašnekovas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų