Baltarusijos ambasadai palaikymo akcija nepatiko: liepė išjungti šviesas | Diena.lt

BALTARUSIJOS AMBASADAI PALAIKYMO AKCIJA NEPATIKO: LIEPĖ IŠJUNGTI ŠVIESAS

Baltarusijos ambasada bei parkas prie Rusijos ambasados Lietuvoje sekmadienį nušvito opozicijos simboliu tapusios vėliavos spalvomis.

Kaip BNS sakė iniciatyvos autorė Eglė Grėbliauskaitė, balta-raudona-balta šviesomis apšviesta pati Baltarusijos ambasada, taip pat ir medžiai prie Rusijos ambasados. Taip menininkė sako norėjusi išreikšti palaikymą už laisvę kovojantiems baltarusiams likus keliolikai valandų iki Rusijos ir Baltarusijos prezidentų susitikimo.

„Šiandien susitinka Putinas ir Lukašenka, tad norėjosi kažkaip, kad juos kaip nors pasiektų žinia, ko jų žmonės, demokratijos siekiantys žmonės, prašo, nes jie, atrodo, vis neišgirsta. Norėjosi simboliškai pašviesti represiniam režimui į akis ir palaikyti žmones, kurie kaunasi už žmogaus teises, demokratiją“, – kalbėjo E. Grėbliauskaitė.

Norėjosi simboliškai pašviesti represiniam režimui į akis ir palaikyti žmones, kurie kaunasi už žmogaus teises, demokratiją.

Anot jos, Baltarusijos ambasados darbuotojai po penkių minučių paprašė išjungti šviesas ir tai buvo padaryta, tuo metu prie Rusijos ambasados apsauginiai tik pasiteiravo, ką menininkai daro, kadangi pats parkas yra ambasadai nepriklausanti vieša erdvė.

Šios palaikymo akcijos metu prie Baltarusijos ambasados taip pat vyko sankcionuotas mitingas, susirinkusieji dėkojo už iniciatyvą.

E. Grėbliauskaitė yra Vilniaus dailės akademijos doktorantė, ji kuria įvairias provokuojančias menines instaliacijas viešosiose erdvėse, pavyzdžiui, 2016-aisiais prie Seimo iškilusi „Triumfo arka“ iš šiukšlių, taip pat kūrinys, skirtas prieštaringai Salomėjos Neries figūrai ir kiti.

Baltarusijoje po šalies opozicijos ir Vakarų ir nepripažįstamų rugpjūčio 9-osios prezidento rinkimų tebesitęsiant masiniams protestams, pirmadienį Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka išskrido į Rusijos Sočio kurortą, kur turi susitikti su prezidentu Vladimiru Putinu ir, kaip skelbiama, aptarti „strateginės partnerystės ir aljanso plėtros klausimus“.

GALERIJA

  • Baltarusijos ambasadai palaikymo akcija nepatiko: liepė išjungti šviesas
  • Baltarusijos ambasadai palaikymo akcija nepatiko: liepė išjungti šviesas
  • Baltarusijos ambasadai palaikymo akcija nepatiko: liepė išjungti šviesas
V. Abromaitytės, L. Kukleriaus / Organizatorių nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (4)

anonimui

sovietinem veliavom bus apsviesta lietuviska ambasada Bielarusijoje...

Aha

Kokia ji ten menininke, siaip senesnio turtuolio žmonike ...

Ne

„prieštaringai Salomėjos Neries figūrai“?? Kas toji Salomėja Neris? Salomėją Nėris – poetė, o kas Neris?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS