Peštynėmis pagarsėjusių dainininkių Natalijos Zvonkės ir Vilijos Pilibaitytės-Mios laikysena sostinės policijos pareigūnams primena pilnaties veikiamų žmonių elgesį. Darbu ir taip apkrauti policininkai viliasi netapę paranojiškų žaidimų aukomis.
Siūlo kreiptis į teismą
Visai Lietuvai aptarinėjant populiariosios muzikos atlikėjų ir konkuruojančių televizijos kanalų laidų vedėjų N.Zvonkės ir Mios muštynes, į dviejų moterų asmenines peripetijas įtraukiama vis daugiau pašalinių žmonių. Ramybės neranda net ir taip didelius darbo krūvius turintys policijos pareigūnai. Užuot atlikę tiesiogines pareigas, jie mygiami stotis prieš televizijos kameras ir dalyti komentarus bulvarinėms laidoms. Šios dalios neišvengė Vilniaus 3-iojo policijos komisariato viršininkė Liucija Borusevičienė.
Jos vadovaujamo komisariato, kurio teritorijoje yra užeiga "Prie universiteto", darbuotojai tiria abiejų dainininkių pareiškimus.
Žinia, po to, kai Mia parašė pareiškimą policijai dėl jos sumušimo, taip pat pasielgė ir N.Zvonkė, kuri netrukus pareigūnams įteikė skundą dėl netinkamo Mios elgesio.
Moterys skirtingai aiškina muštynių priežastis. Mios versija: "Patyriau kūno sužalojimų. N.Zvonkė mane sumušė." N.Zvonkė nepasiduoda: "Mia mane įžeidė ir apšmeižė. Patyriau moralinę žalą."
"Tai yra jų asmeninis reikalas ir, jei jos nori aiškintis, turi kreiptis į teismą privataus kaltinimo tvarka", – patarė L.Borusevičienė.
Energijos švaistymas vėjais
Nors dainininko Stanislovo Stavickio-Stano vestuvės vyko ne per pilnatį, N.Zvonkės ir Mios išsišokimas labai primena pilnaties veikiamų žmonių elgesį. "Tuomet labai paūmėja žmonių reakcija į visas aplinkybes", – pastebėjo L.Borusevičienė.
Tada sostinės policijos komisariatus atakuoja skambučiai. Kai kurie skambintojai jau tapo nuolatiniais policijos pareigūnų ramybės drumstėjais, komisariatų budėtojai juos atpažįsta iš balsų.
"Žmonės rašo pareiškimus. Iš pirmo žvilgsnio jie atrodo rimti, tačiau pradėjus nagrinėti viskas tampa akivaizdu – tai tėra prasimanymai. Tačiau nekreipti dėmesio neturime teisės, privalome patikrinti aplinkybes ir pateikti pareiškėjams atsakymus, kad faktai nepasitvirtino. Tokie dalykai labai atitraukia pareigūnus nuo tikrai svarbių tyrimų", – apgailestavo L.Borusevičienė.
Reklamos triukų pinklės?
Per pilnatį komisariatai sulaukia bent trijų nuolatinių skambintojų kreipimųsi. Vienas vilnietis pareigūnams kaskart teigia, kad nusižudė jo advokatas. "Teisininkas nusižudė prieš pusantrų metų, bet tas žmogus jį kiekvieną pilnatį nužudo iš naujo. Jis ligonis – tai žmogaus nelaimė", – pasakojo L.Borusevičienė.
Nemažai skambintojų skundžia savo kaimynus. Neva jie į elektros lizdą pripila miltelių ar paleidžia dūmų. "Turime atvejį, kai moteris skundžia gydytoją, kuris namie esą laiko nuodingus chemikalus ir gamina skeletus. Į mediko namus ėjo kelios komisijos iš savivaldybės, lankėsi mūsų pareigūnai. Kol įsitikiname, kas yra kas, praeina laiko. Tai traumuoja nieko dėtus žmones. O ta moteriškė juk nenusiramins: atėjus pilnačiai vėl skambins. Jei nekreipsime dėmesio, ji rašys prezidentūrai, Vyriausybei, Seimui ir aiškins, kad policija blogai dirba, pradės juodinti", – kalbėjo L.Borusevičienė.
Jei N.Zvonkės ir Mios konfliktas tėra reklamos triukas siekiant populiarumo, pareigūnė labai apgailestauja. Tokie dalykai reikalauja policininkų energijos, kurią jie galėtų skirti kitiems tyrimams.
Mindaugas Lapinskas, viešųjų ryšių specialistas
Paris Hilton jau seniai taip populiarinasi. Tačiau visuomenės sveikatai tai tikrai neprideda naudos. Greičiausia, kas atsitiks, tai tęsis bendras žmonių nusivylimas, kad nėra nieko švento, jei jau net visuomenės sargai įtraukiami į tokį žaidimą. Žinoma, ciniškų dalykų galima daryti – juk dar neišbandytas Strasbūro teismas!
Jeigu merginos prisipažintų, kad jų konfliktas tėra reklamos triukas, Lietuvos reklamos biuras tuo, be abejonės, susidomėtų – tai jau etikos klausimas. Žiūrint filosofiškai, išsitrynė ribos tarp Mios ir V.Pilibaitytės. Tas pats galioja ir N.Zvonkei. Jos jau nebesupranta, kur yra pilietės, o kur žvaigždutės iš ekrano.
Naujausi komentarai