Degių plokščių skandalo centre – vyriausiasis statybų inspektorius Pereiti į pagrindinį turinį

Degių plokščių skandalo centre – vyriausiasis statybų inspektorius

2019-01-14 08:50

Abejonių sukėlusią Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų rekonstrukciją leidusio vyriausiojo inspektoriaus šeima netrukus įsigijo statybas vykdžiusią įmonę, pranešė portalas 15min.lt.

A. Kuisys išdavė leidimus Santaros klinikų rekonstrukcijai, o vėliau įsigijo darbus atlikusią įmonę
A. Kuisys išdavė leidimus Santaros klinikų rekonstrukcijai, o vėliau įsigijo darbus atlikusią įmonę / Irmanto Gelūno, Sauliaus Žiūros / Fotobanko nuotr.

Kaip skelbta praėjusią savaitę, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) ekspertų atliktas tyrimas parodė, kad Santaros klinikose ir kai kuriuose kituose tirtuose pastatuose kilus gaisrui, jis žaibiškai išplistų dėl degių ir reikalavimų neatitinkančių aliuminio fasado plokščių.

Pasak 15min.lt, statybų leidimą bendrovei „Garantas“ išdavė tuometinis vyriausiasis Vilniaus statybų inspektorius Aurelijus Kuisys, jis vėliau tapo netiesioginiu šios bendrovės savininku ir valdybos pirmininku: 2016–ųjų vasarį pagrindine „Garanto“ akcininke tapo jo dukra studentė Augustė Kuisytė, pats A. Kuisys – valdybos pirmininku.

Buvęs Statybų inspekcijos Vilniaus teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyriaus vedėjas sako, kad parašus ant statybos užbaigimo aktų padėjo ne tik jis, bet ir kiti atsakingi pareigūnai.

„Jeigu visi komisijos nariai pasirašė, tame tarpe ir tie, kurie buvo atsakingi už priešgaisrinę saugą, vadinasi, visiems viskas buvo gerai“, – portalui teigė A. Kuisys.

Plačiau jis situacijos nekomentavo.

Tiek PAGD, tiek Santaros klinikos ketina atlikti papildomas medžiagų ekspertizes. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad bus aiškinamasi, ar už pažeidimus atsakingi rangovai, tiekėjai ar gamintojai, jis neatmeta ir galimos buvusių Santaros klinikų vadovų atsakomybės.

Kaip skelbė 15min.lt, PAGD ekspertai atsitiktinai išsirinko 15 pastatų, penki pastatai jiems pasirodė padengti degiomis aliuminio kompozito plokštėmis. Vienas tų pastatų – 2015 metais rekonstruotos Santaros klinikos. Po atlikto pastato plokštės tyrimo nustatyta, kad medžiaga yra ne A klasės, kaip nurodyta dokumentuose, o E gaisringumo klasės – ypač degi.

Dokumentuose nurodytos degumo klasės neatitinka ir Abromiškių reabilitacijos ligoninė, ir Alytaus profesinio rengimo centras, ir Varėnos „Žilvičio“ darželis.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra