Dėl laikinai sustabdyto Vilniaus oro uosto darbo paveikti keturi skrydžiai Pereiti į pagrindinį turinį

Dėl laikinai sustabdyto Vilniaus oro uosto darbo paveikti keturi skrydžiai

2026-02-18 07:18

Dėl kontrabandinių balionų grėsmės antradienio vakarą beveik kelioms valandoms sustabdytas Vilniaus oro uosto darbas paveikė keturis skrydžius, sako Nacionalinio krizių valdymo centro (NKVC) vadovas Vilmantas Vitkauskas.


<span>Dėl laikinai sustabdyto Vilniaus oro uosto darbo paveikti keturi skrydžiai</span>
Dėl laikinai sustabdyto Vilniaus oro uosto darbo paveikti keturi skrydžiai / P. Peleckio/ BNS nuotr.

„Du skrydžiai buvo nukreipti: vienas į Kauną, kitas į Rygą. Paveikti 215 keleivių. Bet kiek vėliau, kai jau oro erdvė buvo atidaryta, tie lėktuvai galėjo grįžti, nusileisti vėl Vilniuje. Tai faktiškai paveikti minimaliai. Ir du skrydžiai buvo šiek tiek pavėlinti, tai paveikta keleivių 235“, – trečiadienį LRT radijui sakė jis.

V. Vitkauskas pastebėjo, jog leistų kontrabandinių balionų intensyvumas nebuvo itin aukštas, tačiau jie skrido labai pavojinga trajektorija.

Jo teigimu, oro navigacijos specialistai iš viso pastebėjo tris žymas, kurios artėjo link Vilniaus oro uosto zonos.

„Kryptis buvo tokia pavojinga, nuo Dieveniškių, nuo Šalčininkų rajono“, – sakė NKVC vadovas.

Kaip rašė BNS, oro erdvė apribota dėl pastebėtų navigacinių atžymų, būdingų kontrabandiniams balionams bei vadovaujantis civilinės aviacijos saugos protokolais, antradienį buvo apribota nuo 20.30 val. iki 21.45 valandos.

Šiemet tai antras kartas, kai sostinės oro uostas buvo laikinai uždarytas.

BNS skelbė, kad navigacinės atžymos, būdingos balionams, pastarąjį kartą fiksuotos praėjusį penktadienį, tačiau tuomet išsiųstas tik įspėjimas pilotams, Vilniaus oro uostas dirbo įprastu režimu.

Gruodžio viduryje Vyriausybė dėl kontrabandinių balionų, kurie trikdo Vilniaus oro uosto veiklą ir kelia grėsmę civilinei aviacijai, paskelbė ekstremaliąją situaciją.

Lietuvos politikai kontrabandinių balionų įskridimus laiko hibridine Minsko ataka.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
senis

dabar žiema matosi toli ir kontrbandininkus galima greit išgaudyt bet to nedaro nes čia dydeli pinigai kai sužaliuos tada kaltę vers ant gamtos krūmuose negalim pagaut pabėga.
4
0
Visi komentarai (1)

Daugiau naujienų