E. Gentvilas: Liberalų sąjūdžio Vilniaus skyriaus laukia reorganizacija | Diena.lt

E. GENTVILAS: LIBERALŲ SĄJŪDŽIO VILNIAUS SKYRIAUS LAUKIA REORGANIZACIJA

Liberalų sąjūdžio Etikos ir skaidrumo komisijai nusprendus, kad partijos valdyba neviršijo įgaliojimų panaikindama sostinės skyriaus sprendimą savivaldos rinkimuose dalyvauti ne su partijos, o  rinkimų komiteto sąrašu, liberalsąjūdiečių lyderis Eugenijus Gentvilas pranešė apie Vilniaus skyriaus laukiančią pertvarką.

„Vilniaus skyrius bus reorganizuojamas“, – BNS pirmadienį sakė Liberalų sąjūdžio vadovas.

„Vilniaus skyrius pažeidė partijos valdybos sprendimus, t.y., ir įstatus. Po to gavo nurodymą sušaukti naują susirinkimą. Nesušaukė. Skyriaus pirmininkė ir pavaduotojas išėjo. Nebėra skyriaus vadovų. Nebėra, kas gali kviesti skyriaus susirinkimus, o skyriuje liko apie tūkstantis narių“, – teigė E. Gentvilas.

Pasak jo, apie skyriaus pertvarką paskelbs partijos valdyba. „Paves surinkti skyrių ir išsirinkti jam vadovybę bei dirbti toliau“, – teigė E. Gentvilas. 

Valdybos posėdis numatytas trečiadienį.

„Planuojame iki lapkričio 20 dienos sušaukti naują skyriaus steigiamąjį susirinkimą“, – tvirtino jis.

Buvusi liberalsąjūdiečių Vilniaus miesto skyriaus vadovė, parlamentarė Aušrinė Armonaitė jau pasitraukė iš Liberalų sąjūdžio. 

Buvęs jos pavaduotojas Vytautas Mitalas prieš kelias dienas feisbuke taip pat pranešė palikęs partiją.

Spalio 17-ąją partijos Liberalų sąjūdžio valdyba panaikino Vilniaus miesto skyriaus sprendimą savivaldos rinkimuose dalyvauti ne su partijos, o naujai buriamo rinkimų komiteto sąrašu. Iki spalio 31-osios Vilniaus skyrius turėjo atšaukti siekius savivaldos rinkimuose dalyvauti su komiteto sąrašu. Bet skyrius to nepadarė.

Vilniaus meras, buvęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas Remigijus Šimašius, žadantis siekti dar vienos sostinės vadovo kadencijos, jau pristatė visuomeninio rinkimų komiteto „Už Vilnių, kuriuo didžiuojamės!“ komandą ir idėjas. Jis partiją taip pat paliko.

Savivaldybių tarybų ir merų rinkimai vyks kitų metų kovą. 

Etikos sargų verdiktas

Liberalų sąjūdžio valdyba, panaikinusi  Vilniaus miesto skyriaus sprendimą savivaldos rinkimuose dalyvauti ne su partijos, o naujai buriamo rinkimų komiteto sąrašu, pasielgė teisingai,  pirmadienio vakarą nusprendė Liberalų sąjūdžio Etikos ir skaidrumo komisija.

„Valdybos priimti sprendimai atitinka įstatus“, – po komisijos posėdžio BNS pranešė jos vadovas Vytautas Tamošiūnas.

„Mūsų tas sprendimas nebuvo kažkoks naujas. Išaiškinimą kaip komisija jau buvome padarę liepos mėnesį, kai buvo kilęs klausimas dėl Pagėgių ir Utenos. Tada pasakėme, kad pagal įstatus tai yra valdybos kompetencijos klausimas. Ir jeigu valdyba nusprendžia, kad kažkuris skyrius gali elgtis, kaip nori, – eiti su komitetu ir valdyba tam pritaria, tada skyrius gali eiti, bet jeigu valdyba  nusprendžia, kad visur bus partiniai sąrašai, ką valdybą ir priėmė, tai tada yra sprendimas, kad visi skyriai formuoti partinius sąrašus. O jeigu nesusitari su valdyba, tada yra galimybė sustabdyti narystę ir eiti su komitetu“, – pridūrė jis.

Pasak V. Tamošiūno, dabar partijos valdyba spręs dėl tolimesnių veiksmų.

Rašyti komentarą
Komentarai (6)

RIMANTAS

Kveciu i akcija VAROM ... pas ARTURA . turetu priimt

klaipėdietė

po reorganizacijos sekantis žingsnis bankrotas ar perbėgsite į kitas partijas ar naują sukursite vistiek jūs tie patys nevykėliai atsibodote

gana

nejau neuztenka jegu pasakyt viskas nes atejo galas
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS