„Hanner“ už vieną eurą išpirks projekto koncesijos bendrovės „Vilniaus daugiafunkcinis kompleksas“ akcininkės „Venetus Capital“ akcijas.
„Uždarėme visus klausimus (su „BaltCap“ – BNS), kurie dar buvo likę, sutarėme, kad daugiau sutarties ir sąlygų neliesime. Dabar sutartis laukia pasirašymo. Ji yra iš abiejų pusių pavizuota, o pasirašymą darysime tada, kai sutarsime ir su pagrindiniu rangovu“, – BNS ketvirtadienį sakė „Hanner“ savininkas ir vadovas Arvydas Avulis.
Jo teigimu, susitarimas numato, jog „Hanner“ grąžins fondo „BaltCap Infrastructure Fund“ koncesininkei suteiktą 6 mln. eurų paskolą: 3 mln. eurų – iš karto po sutarties pasirašymo, o likusią dalį – užbaigus stadiono statybas.
„Mes, kaip mes minėjome pačioje pradžioje, kad žmonės, kurie investavo į tą fondą, jie atgaus savo pinigus. Tai ta sąlyga yra esminė“, – BNS Plius teigė A. Avulis.
Anot „Hanner“ vadovo, artėjama prie susitarimo ir su pagrindine komplekso statybos rangove „Naresta“.
„Derinamos paskutinės detalės. Manau, kad čia dviejų-trijų dienų bėgyje bus irgi viskas pasiekta ir uždaryta“, – sakė jis.
A. Avulio teigimu, pagal susitarimą „Naresta“ bus atsakinga už pagrindinio stadiono bei dviejų futbolo aikštelių statybą, o dėl likusios projekto dalies kalbamasi su kitu rangovu.
BNS rašė, kad gegužės pabaigoje Europos Komisija (EK) galutinai pritarė nacionalinio stadiono koncesijos sutarties pakeitimams – pagal ją numatyta suteikti valstybės pagalbą projektui.
Vilniaus miesto taryba pernai rugpjūtį pritarė koncesijos sutarties pakeitimams – pakeitus rizikų pasidalijimą, projektas savivaldybei ir valstybei kainuos apie 155,1 mln. eurų.
Vilniaus savivaldybė ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerija su įmone „Vilniaus daugiafunkcis kompleksas“ 2021 metų spalį pasirašė 25 metų trukmės koncesijos sutartį, o statybas 2023 metų rudenį jau pradėjo bendrovė „Naresta“. Šiuo metu jos sustabdytos.
Premjeras dėl valstybės įnašo į nacionalinį stadioną su Vilniaus meru žada kalbėti po Seimo sesijos
Premjeras Gintautas Paluckas sako, kad su Vilniaus meru Valdu Benkunsku dėl valstybės įnašo į nacionalinio stadiono Vilniuje projektą jis ketina kalbėtis pasibaigus Seimo pavasario sesijai.
„Dar nekalbėjom. Pabaikime su sesija, tada įkvėpę oro galėsime ir su meru pakalbėt“, – BNS ketvirtadienį sakė G. Paluckas.
Jo teigimu, su V. Benkunsku bus aptariami ne tik nacionalinio stadiono, bet ir kiti sporto infrastruktūros projektai.
„Yra kitų sporto infrastuktūros projektų vystymas, kuris Vilniaus mieste vyksta gerokai vangiau palyginus su Kaunu. Tai ar miestas ruošiasi prisiimti kažkokią atsakomybę dėl tų dalykų, ar visada stovės ranką ištiesę?“ – sakė premjeras.
Pasak Vyriausybės vadovo, sprendimas dėl valstybės įnašo priklausys ir nuo to, kiek pati savivaldybė prisidės prie šių projektų.
„Čia yra normali diskusija, kiek ruošiasi jie (savivaldybė – BNS) patys prisidėti, kokia yra vizija dėl sporto infrastuktūros vystymo Vilniaus mieste. Tada ir spręsime“, – komentavo G. Paluckas.
Premjero teigimu, pirma valstybės įnašo dalis galėtų būti numatyta jau 2026 metų biudžete.
(be temos)
(be temos)