JAV Senatas patvirtino beveik 61 mlrd. JAV dolerių pagalbos Ukrainai paketą | Diena.lt

JAV SENATAS PATVIRTINO BEVEIK 61 MLRD. JAV DOLERIŲ PAGALBOS UKRAINAI PAKETĄ

  • 0

JAV Senatas vėlai antradienį patvirtino beveik 61 mlrd. JAV dolerių (57,3 mlrd. eurų) pagalbos paketą Ukrainai, kuri daugiau kaip dvejus metus kovoja su plataus masto Rusijos invazija.

Tai įvyko praėjus kelioms dienoms po to, kai JAV Atstovų Rūmai priėmė keturis, iš viso 95 mlrd. dolerių (89,1 mlrd. eurų) vertės įstatymų projektus, kuriais taip pat patvirtinta karinė pagalba Taivanui ir sustiprinta Izraelio gynyba.

JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) pažadėjo kuo greičiau pritarti šiam pagalbos Ukrainai paketą ir užtikrino, kad labai reikalinga pagalba Kyjivui bus pradėta teikti jau šią savaitę.

„Pasirašysiu šį įstatymo projektą ir rytoj, kai tik jis pasieks mano stalą, kreipsiuosi į Amerikos žmones, kad jau šią savaitę galėtume pradėti siųsti ginklus ir įrangą Ukrainai“, – sakė prezidentas ir pridūrė, kad ši parama rodo Vašingtono „ryžtingą įsipareigojimą demokratijai ir laisvei, kovai su tironija ir priespauda“.

Pentagonas: karinė pagalba Ukrainą gali pasiekti per kelias dienas po įstatymo pasirašymo

JAV karinė pagalba Ukrainą galėtų pasiekti per kelias dienas po to, kai atitinkamą įstatymą pasirašys prezidentas Joe Bidenass (Džo Baidenas), antradienį sakė Pentagono atstovas generolas majoras Patas Ryderis (Patas Raideris).

Spaudos konferencijoje jo buvo paklausta, kada JAV galėtų nusiųsti karinės pagalbos Ukrainai, JAV Kongresui patvirtinus beveik 61 mlrd. JAV dolerių (57,3 mlrd. eurų) pagalbos paketą Kyjivui, jau daugiau kaip dvejus metus kovojančiam su Rusijos plataus masto invazija.

„Pasakyčiau, kad tikėtumėmės galėti pristatyti pagalbą per [kelias] dienas“, – sakė P. Ryderis. Jo žodžiai cituojami Pentagono naujienų svetainėje.

Jis pažymėjo, kad kol kas negali konkrečiai nurodyti, kokia tai bus pagalba, ir kad dar reikia palaukti įstatymo įsigaliojimo.

Gairės: karas Ukrainoje, JAV, pagalbos paketas, pagalbos paketas Ukrainai
Rašyti komentarą
Komentarai (0)

SUSIJUSIOS NAUJIENOS