Per karantiną – raginimas komunalinėms įmonėms atidėti mokėjimus | Diena.lt

PER KARANTINĄ – RAGINIMAS KOMUNALINĖMS ĮMONĖMS ATIDĖTI MOKĖJIMUS

Vilniaus politikai paragino miesto komunalines įmones per karantiną atidėti sunkumų patiriančių gyventojų ar įmonių mokėjimus už paslaugas, neskaičiuoti delspinigių ir nevykdyti skolų išieškojimo.

Sostinės taryba priėmė tai raginančią rezoliuciją, nors dalis opozicijos kritikavo, kad toks neįpareigojantis dokumentas leis įmonėms nesilaikyti raginimų ir kvietė priimti normalų tarybos sprendimą. Tuo metu dalis valdančiųjų ragino net ir atleisti nuo komunalinių mokesčių verslininkus, kurių veikla buvo sustabdyta dėl karantino.

Rezoliuciją pateikęs vicemeras konservatorius  Valdas Benkunskas sakė, jog karantino metu  žmonės susiduria su ekonominiais iššūkiais, o kai kurie apskritai netenka pajamų.

„Todėl kviečiame Vilniaus miesto savivaldybės įmones pasitvirtinti tvarkas ir tuo laikotarpiu, kol yra karantinas, visų pirma, neskaičiuoti delspinigių gyventojams, kurie negalės susimokėti mokesčių, nevykdyti jokių išieškojimų aktyviais veiksmais, tiek fizinius, tiek juridiniams asmenis, kurie negali susimokėti mokesčių, vertinti individualiai ir tuos mokėjimus nukelti“, – kvietė jis.

Pasak mero Remigijaus Šimašiaus, rekomendacija taikoma pirmiausia Vilniaus šilumos tinklams, taip pat  įmonėms VASA, „Vilniaus vandenys“, tai taip pat apimtų atsiskaitymus už sostinės pastatų renovaciją. Meras taip pat teigia aptaręs šią galimybę su valstybės įmonėmis ir sako sieksiantis, jog vilniečiams pakaktų pateikti vieną prašymą dėl visų mokesčių, įskaitant ir už elektrą ir dujas, atidėjimo.

Opozicinės frakcijos „Laimingas Vilnius“ seniūnas Artūras Zuokas ragino nustatyti aiškią tvarką įmonėms dėl mokesčių atidėjimo. 

„Rezoliucija neturi jokios reikšmės, juolab kad pernai metais iš jūsų mere ir iš kitų esame išgirdę, kad tokių rezoliucijų iš viso į darbotvarkę netraukiame. Aišku, tuomet rezoliucija teikdavo rezoliucijas, nes kitų instrumentų neturėdavo“, – kalbėjo A. Zuokas.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

rss

o kaip senukams uz paslaugas susimoket,juk jie karantine,jiems laukan negalima eit?!? juk ne visi senukai kompiuterizuotì! gal ir jiems galima atideti mokejimus iki karantino pabaigos?

rss

jau kam kam bet tam buvusiam meru geriau patylet!

Nesamonė!

Paskui mokėsit dvigubai daugiau, tai jau geriau kai susimoki kai tik gauni saskaitą, kam čia dar laukt, o nuo mokesčių niekas neatleis, paskui mokėsit dar daugiau. Mėnuo praėjo ir mokėk, taip geriausia, ko čia sulauksi, niekas kitas už tave nesumokės.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS