L. Kaczynskio vardu siūloma pavadinti sostinės gatvę Šnipiškėse | Diena.lt

L. KACZYNSKIO VARDU SIŪLOMA PAVADINTI SOSTINĖS GATVĘ ŠNIPIŠKĖSE

Sostinės savivaldybės pavadinimų komisija persigalvojo dėl žuvusio Lenkijos prezidento Lecho Kaczynskio (Lecho Kačynskio) įamžinimo Vilniuje – jo vardu siūloma pavadinti gatvę Šnipiškėse, šalia Vilniaus savivaldybės pastato.

Savivaldybės Pavadinimų, paminklų ir atminimo lentų komisijos pirmininkas Audronis Imbrasas teigia, kad savivaldybės administracijos siūlymui komisija priėmė penktadienį, kiek anksčiau atmetusi kitą, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) siūlymą suteikti prezidento vardą bevardei gatvei sostinės senamiestyje.

Vilniaus administracijos direktorius Povilas Poderskis neabejoja, kad sprendimas suteikti Lenkijos prezidento vardą bevardei gatvei moderniajame Vilniaus centre deramai įamžins L. Kaczynskio atminimą.

„Manau, kad vieta yra puiki ir deramai tą vardą įamžins. Dvišaliams santykiams tai yra naudinga, prasminga, nes prezidentas buvo geras lietuvos valstybės draugas, tad natūralu, kad mes į norime įamžinti Lietuvos šimtmečio proga“, – BNS sakė Vilniaus administracijos direktorius Povilas Poderskis.

Galutinį sprendimą priims sostinės taryba, jai bus teikiamas ir LLRA–KŠS variantas – suteikti pavadinimą bevardei gatvei senamiestyje šalia centrinio pašto pastato, jungiančiai Sirvydo gatvę ir Gedimino prospektą.

P. Poderskis sako, kad tarybai pritarus šiam sprendimui, būtų svarstoma šalia lietuviškos pakabinti ir dekoratyvinę gatvės pavadinimo lentelę su užrašu lenkų kalba.

LLRA-KŠS vadovaujama Vilniaus rajono savivaldybė neseniai suteikė L. Kaczynskio vardą aikštei Maišiagaloje.

1949-aisiais gimęs teisininkas L. Kaczynskis su žmona Marija ir beveik šimtu aukšto rango politikų, kariuomenės, dvasininkijos atstovų žuvo 2010-aisiais per lėktuvo katastrofą Rusijoje, Smolensko apylinkėse.

Rašyti komentarą
Komentarai (8)

Anonimas

Na jau ne !

Anonimas

Subinlaiziu tauta ir nieko jau cia nepakeisi

...

O gal geriau įvažiavimą į Kariotiškes?
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS