L. Mažylio rastas Vasario 16-osios aktas išeina „poilsio“ | Diena.lt

L. MAŽYLIO RASTAS VASARIO 16-OSIOS AKTAS IŠEINA „POILSIO“

2017 metų pavasarį Berlyne rastas Vasario 16-osios nutarimas dėl Nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimo netrukus iškeliaus savotiško „poilsio“ į archyvą, kur bus iki vasario, kada vėl grįš į ekspoziciją.

Dokumentas Signatarų namuose Vilniuje, kambaryje, kur ir buvo pasirašytas,  kol kas bus tik iki kito penktadienio, pranešė LRT radijas. 

„Nuo buvimo šviesoje jam reikia pailsėti“, – sakė Signatarų namų vedėja Meilutė Peikštenienė.

Ji pranešė, kad pažiūrėti dokumento užsuka vis dar nemažai žmonių, o jų padaugėjo pranešus apie laikiną eksponavimo stabdymą.

Vokietijai siųstą nutarimą dėl valstybės atkūrimo buvęs Vytauto Didžiojo universiteto profesorius dabartinis europarlamentas Liudas Mažylis Berlyno diplomatiniame archyve rado 2017 metų pavasarį.

Lietuva ir Vokietija sutarė, kad aktas nuo 2018 metų sausio Lietuvai perduodamas ilgiausiai penkeriems metams, dokumento saugojimą pratęsiant kas metus. Susitarimas numato, kad 2022 metais dokumentas galėtų būti eksponuojamas Kaune.

Jono Basanavičiaus pirmininkaujama Lietuvos Taryba Nepriklausomybės aktą pasirašė 1918 metų vasario 16 dieną Vilniuje. Istorikai mano, kad tądien galėjo būti pasirašyti keli dokumentai, kitų buvimo vieta nėra žinoma.

Rašyti komentarą
Komentarai (4)

Emma22

Kviečiu jus į privatų lietuviško sеkso kІubą - urlspro.com/diena

as

ne rado o pasiskolino ta akta tas koncervata jie visi zinojo kur jis yra tik buvo puciamas burbulas zmonem apgaut ka ir padare koncervattos jie gi visi tokie apgavikai

Alis...

ne rastas, o paviešintas... tas raštas ne buvo pamestas,- jis buvo krupščiai saugotas kartu su kitais dokumentais... pas vokiečius viskas "ordnung"...
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS