Musulmonų bendruomenė po Naujųjų sutiktuvių švarino Katedros aikštę | Diena.lt

MUSULMONŲ BENDRUOMENĖ PO NAUJŲJŲ SUTIKTUVIŲ ŠVARINO KATEDROS AIKŠTĘ

  • 18

Lietuvoje veikianti asociacija "Ahmadija", musulmonų bendruomenė, jau antrus metus iš eilės surengė savanorišką akciją sutvarkyti Vilniaus miestą (Katedros aikštės aplinką) po Naujųjų metų, rašoma pranešime.

Žmonėms baigus švęsti, asociacijos nariai savanoriškai ėmėsi švarinimo darbų. Griebė šiukšlių maišus ir pradėjo tvarkyti aplinką. Šio projekto tikslas yra savanorystės skatinimas – dirbti savo rankomis, kurti galimybes žmonėms aktyvai, švariai ir prasmingai sutikti naujus metus, miesto gražinimas, visuomenės gerovės bei tvarkos populiarinimas. Šiuo projektu siekiama taikos, socialinės harmonijos, tarpusavio pagarbos stiprinimo, skirtingų individų suvokimo. Miestas, šalis yra namai, o namus tūrėtų tvarkyti visi.

Asociacija "Ahmadija" yra pripažinta ir gerai žinoma kaip taikos skleidėja visame pasaulyje. Jos šūkis yra: "Mylėk kiekvieną, nekęsk nė vieno."

Sausio 1-ąją dieną asociacijos "Ahmadija" organizuotoje tvarkymo akcijoje dalyvavo asociacijos nariai iš Vilniaus, Kauno, Kėdainių ir netgi savanorių grupė iš Frankfurto (Vokietijos). Jie tvarkė Katedros aikštę, rinko šiukšles, tuščius butelius, fejerverkų atliekas, šlavė aikštę bei šaligatvius.

Kasmet Vilniaus katedroje sausio 1-ąją dieną vyksta mišios. Todėl asociacijos nariai, nenorėdami sutikti tikinčiųjų šiukšlių apsuptyje, darbus pradėjo jau nuo 2:30 valandos nakties. Pagal Šventojo Pranašo Muhamedo (Taika ir Alacho palaima jam) mokymą: „Patraukti nuo gatvės bet ką, kas trukdo praeit yra labdara“. O tai ir yra vienas iš islamo mokymų.

Asociacija "Ahmadija" nori tokią gražią ir naudingą Naujųjų metų tvarkymosi akiją, kuri vyksta daugelyje šalių, tokių kaip Vokietija, Anglija, Kanada, JAV ir kt. išpopuliarinti ir Lietuvoje. Geros idėjos vedami pirmąją tvarkymosi akciją asociacija "Ahmadija" surengė 2017 metų pirmąją dieną. Tada dalyvavo tik 7 savanoriai. O šiais metais buvo sulaukta net 25 piliečių. Norint, kad tai taptų tęstiniu projektu, kviečiama kitais metais visus vilniečius bei miesto svečius prisijungti prie miesto aplinkos tvarkymo, savanoriavimo populiarinimo bei socialinės gerovės.

Per švaros akciją surinkta 2 120 kg šiukšlių.

GALERIJA

  • Musulmonų bendruomenė po Naujųjų sutiktuvių švarino Katedros aikštę
  • Musulmonų bendruomenė po Naujųjų sutiktuvių švarino Katedros aikštę
  • Musulmonų bendruomenė po Naujųjų sutiktuvių švarino Katedros aikštę
Organizatorių nuotr.
Rašyti komentarą
Komentarai (18)

Asta

Vokietijos miestuose po švenčių irgi šiukšlės mėtosi. Pereina tarnybos ir savanoriai ir išvalo. Tai nėr čia ko gėdytis ir atgailauti. Puiku, kad yra tokių savanorių. Jie gi kviečia prisijungti. Pirmyn, niurnantys lietuviai, prisijunkite kitais metais :)

Šaulys

Gėda, Lietuviai... Kur šiko ten paliko, gerai kad bent kas savanoriškai sutvarkė.

Zita

Kai kam geriau siukslyne gyvent...ka rasot nesamoningus komentarus ..geriau sluotas i rankas ir prie darbo..nereikes kitatauciams jusu siuksliu rinkt
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS