Trečiadienio vakarą Kaune buvo paskelbta operacija "Skydas". Pranešimą apie rastus sprogmenis gavusi policija ėmėsi visų saugumo priemonių.
Kauno vyriausiojo policijos komisariato duomenimis, pranešimas gautas apie 18.30 val. Stumbražolių tako gyventojas informavo, kad tvarkydamas aplinką rado du daiktus, panašius į granatas.
Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininko pavaduotojo Romualdo Paciūno teigimu, buvo įvesta operacija "Skydas", atvyko išminuotojai. Įvertinę radinį išminuotojai nuramino – tai ne granatos, o dvi guminės talpyklos, užpildytos gyvsidabriu.
Specialiųjų tarnybų pareigūnai, vizualiai įvertinę rastas gyvsidabrio talpyklas, nustatė, kad gyvsidabrio čia galėtų būti apie 2 kg. Operacija "Skydas" atšaukta, gyvsidabris išgabentas į "Kauno švarą" utilizuoti. Žalos gamtai nepadaryta.
"Talpyklos buvo sandariai uždarytos. Jei ir gyvsidabris būtų išbėgęs, didelio pavojaus aplinkiniams nebūtų kilę. Apsinuodijama gyvsidabrio garais. Uždaroje patalpoje gyvsidabrio garai pavojingi, o čia būtų išgaravę, ir tiek. Nebent kas nors specialiai prikišęs nosį uostytų", – situaciją vertino R.Paciūnas.
Neatmetama galimybė, kad kartais gyventojai piktnaudžiauja pranešdami, jog tvarkydami aplinką esą netyčia rado kažką neįprasto. Pasitaiko atvejų, kai žmonės laiko namuose ir galiausiai, norėdami atsikratyti pavojingų chemikalų, praneša apie nebūtą pavojų.
Gyvsidabris yra nuodingas metalas. Juo apsinuodijama, kai patalpų oras užteršiamas jo garais. Dažniausiai taip atsitinka metalui išsiliejus ant grindų, garuojant iš atvirų indų, sandėliuojant sudužusias neonines lempas ir kt. Gyvsidabriu galima apsinuodyti net nuo vieno sudužusio medicininio termometro.
Naujausi komentarai