Pasieniečiai vykdė svarbią užduotį: naktį sraigtasparniu gabeno donoro širdį | Diena.lt

PASIENIEČIAI VYKDĖ SVARBIĄ UŽDUOTĮ: NAKTĮ SRAIGTASPARNIU GABENO DONORO ŠIRDĮ

  • 3

Penktadienio naktį pasieniečiai sraigtasparniu iš Klaipėdos į Vilnių atgabeno donoro širdį persodinimo operacijai, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Informaciją, kad donoriniam organui gabenti reikalingas orlaivis, VSAT Aviacijos valdybos pareigūnai gavo iš Nacionalinio transplantacijos biuro.

Iš Paluknyje Trakų rajone esančios bazės naktį pakilo specialiai šiam skrydžiui skubos tvarka parengtas sraigtasparnis „Eurocopter EC 135“.

Apie 5 valandą pasieniečių pilotai orlaivį nutupdė Klaipėdoje, pievoje prie Jūrininkų ligoninės. Uostamiestyje pilotai palaukė, kol iš Klaipėdos universitetinės ligoninės atskubėjo penkių medikų brigada su gabenimui parengtu donoriniu organu.

Pasieniečių sraigtasparnis iš Klaipėdos pakilo likus kelioms minutėms iki 6 valandos. Maždaug po 1.15 val. „Eurocopter EC 135“ leidosi Vilniuje, transporto žiede prie Santaros klinikų.

Iš orlaivio išlipę širdį gabenę specialistai nuskubėjo į persodinimo operaciją.

Užduotį atlikusi VSAT sraigtasparnio įgula grįžo į savo bazę Paluknyje.

VSAT ir Nacionalinis transplantacijos biuras turi sutartį, pagal kurią transplantacijai reikalingi organai skraidinami pasieniečių sraigtasparniais „Eurocopter“. Šie orlaiviai yra greitaeigiai, manevringi, jiems leistis ir kilti reikia nedidelio ploto, todėl organų paimti jie gali tūpti kone ligoninių kiemuose ar jų teritorijose.

Rašyti komentarą
Komentarai (3)

tik

2 ?? kas donoras o kam jis statomas juk nr VP =0

Ar visai nuo proto nušoko?

Ir kam visa tai? Eikit žolę pjaut, šiukšlių rinkt. Žaidžia čia daktarus ir lakūnus. Gadina aviacinį kurą. Kam visa ta klounada? Miršta žmogus ir duokit mirti. Ko tas širdis ir kitus žmogaus organus tampote? Imituoja darbą, mokslą, paskraidyti, matai, patinka. Seniai genetika pajėgi padėti žmonėms gyventi be chirurgų įsikišimo, be visų tų transplantacijų. Kardiolog žaidimai kainuoja daug mokesčių mokėtojams. O vietoje to pakaktų neleisti seniems ir ligoniams bei visokiems narkomanams ir pijokams vaikus turėti. Paskui netyčia pinigų gavę ar peisivogę susigalvoja iš vaikų išimti sveikesnis vidaus organus ir daro viską už Ligonių kasų pinigus. Tai yra tikras nusikaltimas žmogiškumui. Žala visuomenei ir padoriems žmonėms. Tai nuomonė.

Hamilton Can

Sraigtasparnis leidžiasi ant General Hospital ligonines stogo

SUSIJUSIOS NAUJIENOS