Paskelbtas sąrašas, kuriuose sostinės daugiabučiuose draudžiama rūkyti | Diena.lt

PASKELBTAS SĄRAŠAS, KURIUOSE SOSTINĖS DAUGIABUČIUOSE DRAUDŽIAMA RŪKYTI

  • 2

Nuo sausio 1-osios įteisintas draudimas rūkyti daugiabučių balkonuose, kai tam prieštarauja bent vienas namo gyventojas. Vilniaus savivaldybė nuo sausio 8 d. skelbia, kuriuose sostinės daugiabučiuose draudžiama tai daryti.

Pasitikrinti, ar jūsų daugiabutis patenka į šį sąrašą, galite čia. Vilniaus savivaldybė sąrašą papildo.

Kaip jau rašyta, pagal kadenciją baigusio Seimo priimtas įstatymo pataisas, nuo 2021 m. uždrausta rūkyti daugiabučių namų balkonuose, terasose, lodžijose, nuosavybės teise priklausančiuose atskiriems savininkams, kai bent vienas namo gyventojas prieštarauja rūkymui. Įstatyme taip pat įtvirtinta, kad pastato (buto) savininkas ar kitas fizinis asmuo, kuris naudojasi pastatu (butu) ir jame rūko, privalo užtikrinti, kad tabako dūmai nepatektų į kito savininko pastato (buto) patalpas bei į to paties buto patalpas.

Teisę atlikti administracinio nusižengimo tyrimą turinčio pareigūno reikalavimu buto arba patalpos savininkas arba kitų daiktinių teisių turėtojas turės šiam pareigūnui nurodyti asmens, kuris rūkė buto ar patalpos balkone, terasoje, lodžijoje, duomenis (vardą, pavardę ir gyvenamosios vietos adresą). Buto savininkas, nenurodęs asmens, kuris rūkė buto ar patalpos balkone, terasoje, lodžijoje, duomenų, turės atsakyti Administracinių nusižengimų kodekso nustatyta tvarka.

Įsigalioję Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimai numato, kad už įstatyme nustatytų reikalavimų nevykdymą butų arba patalpų savininkams grės bauda nuo 30 iki 60 eurų, už pakartotinį nusižengimą – bauda nuo 60 iki 120 eurų.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

dainius

kaimyne maitina balanzius..jie sika ant visu..ka daryti su ja..ir balandziais..

Psi

Psichiniai! Dabar rukoriai ruko butuose taip sukeldami didesne gaisru rizika! Taip pat wc kur per ventiliacija dumai ir smarve sklinda i kitus. Ka jus tuom pasieket ponai valdininkai????

SUSIJUSIOS NAUJIENOS