Paveldo ekspertai Vilniuje diskutuos apie istoriniams miestams kylančias grėsmes | Diena.lt

PAVELDO EKSPERTAI VILNIUJE DISKUTUOS APIE ISTORINIAMS MIESTAMS KYLANČIAS GRĖSMES

  • 2

Pasaulio paveldo miestų organizacijos (PPMO) ekspertai pirmadienį Vilniuje diskutuos apie istoriniams miestams kylančias grėsmes, jų prevenciją ir krizių valdymo priemones.

Sostinės rotušėje posėdžiaus Pasaulio paveldo miestų organizacijos Centrinis bei Rytų ir Vidurio Europos sekretoriatai. Jie rengia Ekstremalių situacijų pagalbos programą, pranešė Vilniaus miesto savivaldybė.

PPMO yra politinis miestų solidarumo ir ekspertizės tinklas, sprendžiantis istorinių miestų, įrašytų į Pasaulio paveldo sąrašą, urbanistinio valdymo klausimus.

Tinklo direktorių valdyba per susitikimą Evoroje 2022 metų gegužę, jau prasidėjus Rusijos invazijai Ukrainoje, paprašė Generalinio sekretoriato įtraukti į PPMO veiksmų planą „Ekstremalių situacijų pagalbos programą miestams nariams“. Klausimas apsvarstytas per pasaulinį kongresą Kvebeke pernai rugsėjį, siejant tai su Ukrainos miestų narių poreikiais.

Susitikimo Vilniuje tikslas – pradėti rengti detalų programos pasiūlymą, kuris būtų pristatytas PPMO direktorių valdybos posėdyje šių metų rudenį.

Tad Vilniuje ekspertai, kurie susirinks iš aštuonių šalių, apsvarstys visas grėsmingas situacijas, kurios tik gali ištikti miestus: gamtos nelaimes, karinius konfliktus ir pan. Taip pat ir galimus PPMO atsakus.

„Tokie pavyzdžiai kaip karas Ukrainoje primena, kad pasaulio paveldo miestai turi turėti aiškų veiksmų planą krizinių situacijų atveju“, – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius. 

Pirmojoje sesijoje bus pristatyti pernai Vilniuje vykusio seminaro „Pavojų rizikos valdymas besikeičiančiame pasaulyje“ rezultatai. Antrojoje bus analizuojami pavojai ginkluoto konflikto metu, apsaugos priemonės, krizių valdymas, atstatymo procesai. Čia bus pristatyti Ukrainos, Kroatijos, Lenkijos pavyzdžiai, prevencijos ir pagalbos iniciatyvos.

Antradienį pratęsiant susitikimą Lietuvos sostinėje, Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūroje vyks PPMO regioninis pasitarimas, skirtas aptarti 2022–2024 metų organizacijos strateginę veiklą „Quebec Roadmap“. 

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

Kaunas

Koks gali buti vertinamas išlikęs istorinių pastatų likimas.Juos reikia griauti, nes jie jau supuvę.Naujai statyti pastatai yra tokie puikūs visais espektais ,kad like senos puvenos nieko nevertos.Manau architektų miestų savivaldybese yra per daug ,kad iš neturejimo ką veikti nesupranta esamos padėties.Viskas su senomis pjuvenomis,reikia kurti šių dienų architektūrą,kuri yra puiki ir puikių namų pristatyta,kad grožiu ir architektūrą negalima nei vieno laikotarpio priskirti .Užtenka knaisiotis po kirminus išlikusius likusiuose statiniuose prieš 100 metu status.

Trumpai

Per didelė išsigimėlių sankaupa vienoje vietoje visada baigiasi tuo pačiu - pastatų išrinkimu po plytą ir perkėlimui į kitą vietą. Vadinamieji gyventojai kartu su augintiniais suberiami į utilizavimo duobes, užpilami keli sluoksniai chlorkalkių, uždedamas izoliacinus dangtis ir apeliuoja - ant viršaus užželdinama mišku.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS