Plečiamos COVID-19 diagnostikos galimybės: testus jau atlieka ir Antakalnio poliklinika | Diena.lt

PLEČIAMOS COVID-19 DIAGNOSTIKOS GALIMYBĖS: TESTUS JAU ATLIEKA IR ANTAKALNIO POLIKLINIKA

Pacientai, norintys sužinoti ar serga COVID-19, tai padaryti galės greičiau. Nuo šiol COVID-19 testai atliekami ir Antakalnio poliklinikos laboratorijoje. Pacientus numatoma priimti tą pačią registracijos dieną, o rezultatus pranešti per 24 valandas.

„Iš savo pacientų dažnai girdime, kad užsiregistruoti į COVID-19 karštąją liniją darosi vis sudėtingiau, dėl to koronaviruso simptomus jaučiantys dažnai teiraujasi, ar galima atlikti COVID-19 tyrimą mūsų įstaigoje. Siekiant plėsti diagnostikos galimybes ir taip prisidėti prie pandemijos stabdymo, poliklinikoje įkūrėme laboratoriją, o nuo šiandien pacientams jau galime pasiūlyti platų COVID-19 diagnostikos paslaugų spektrą – PGR tyrimus bei antikūnų tyrimus“, – teigia Antakalnio poliklinikos direktorius Evaldas Navickas.

Bus galima nustatyti ir sergamumą gripu

PGR tyrimas leidžia nustatyti, ar asmuo serga COVID-19 infekcija. Taip pat, esant poreikiui, iš to paties mėginio bus galima atlikti ir gripo testą, kas padės gydytojams diferencijuoti, kuria liga pacientas serga. „Ši galimybė iš tiesų labai reikalinga. COVID-19 ir sezoninio gripo simptomai labai panašūs, todėl tokio tyrimo atlikimas palengvins diagnostikos ir gydymo galimybes“, – teigia E. Navickas.

PGR tyrimo kaina Antakalnio poliklinikoje bus maždaug 30 proc. mažesnė nei vyraujančios rinkoje. Tyrimai poliklinikoje bus atliekami nuo gruodžio 21 dienos.

COVID-19 antikūnų testai

Antakalnio poliklinikoje taip pat jau atliekami ir COVID-19 antikūnų testai. Šie testai leidžia nustatyti. ar pacientas persirgo COVID-19 infekcija.

Serologinį antikūnų tyrimą rekomenduojama atlikti, jei PGR metodu buvo diagnozuota COVID-19, jei klientas mano, galėjo sirgti COVID-19 liga ar turėjo kontaktą su sergančiu šia liga; buvo neaiškios kilmės karščiavimas.

Visais šiais atvejais rekomenduojama atlikti serologinį tyrimą galimam organizmo imuniniam atsakui šiai ligai nustatyti. Rekomenduojama kreiptis tik praėjus saviizoliacijos laikotarpiui ir ne anksčiau kaip 3 savaitės po karščiavimo pabaigos arba gauto teigiamo COVID-19 PGR testo.

Tyrimas atliekamas imant kraujo mėginį iš venos.

Rašyti komentarą
Komentarai (1)

Na, tikri šaunuoliai esate

Ten iš aplinkinių namukų būtinai tikrinkite kontingentą, kur tėveliui arti 50 metukų, mamytei - virš 40, bet vaikučių atsirado - ir visi bus mažų mažiausiai profesoriai arba šou menai su balalaikomis...

SUSIJUSIOS NAUJIENOS