Popiežiaus kelionė per Vilnių: kokią sostinę išvys garbingasis svečias? | Diena.lt

POPIEŽIAUS KELIONĖ PER VILNIŲ: KOKIĄ SOSTINĘ IŠVYS GARBINGASIS SVEČIAS?

Lietuvos tikintieji laukia popiežiaus Pranciškaus apsilankymo, tikėdamiesi ne tik išvysti Šventąjį Tėvą, bet ir pasimelsti kartu su juo, gauti palaiminimą.

"Vilniaus dienos" žurnalistai pasivažinėjo maršrutu, kuriuo po poros savaičių riedės popiežiaus kortežas, užfiksavo, kokią sostinę išvys garbingasis svečias.

Pirmas – įsimintiniausias

Rugsėjo 22-ąją prieš vidurdienį Vilniaus oro uoste laukiama nusileidžiant orlaivio iš Italijos, kuriuo atskris popiežius Pranciškus ir jo palyda. Paprastai Šventasis Tėvas, atvykęs į bet kurį pasaulio kampelį, bučiuoja tos šalies žemę. Ar tokia ceremonija vyks ir Vilniuje, pamatys Pranciškaus apsilankymą stebėsiantieji per tiesioginę TV transliaciją, ir tik nedaugeliui nusišypsos laimė tai pamatyti gyvai.

160 tūkst. – tiek eurų kainuos parengti sostinės erdves popiežiaus Pranciškaus vizitui.

Pajudėjęs iš oro uosto pernai baigta atnaujinti Dariaus ir Girėno gatve, pontifikas išvys žaliuojančias Vilniaus kalvas, daugiaaukščius Naujininkų "skruzdėlynus", daugybę pakeliui į centrą išsibarsčiusių prekybos centrų. Nusileidęs nuo tilto per geležinkelį į Švitrigailos gatvę, popiežiaus kortežas kelis šimtus metrų galės skrieti tarsi ant angelo sparnų – čia šviežiai paklota naujoviška asfalto danga su specialiu užpildu, mažinančiu padangų keliamą triukšmą.

Pasiekęs iščiustytą S.Daukanto aikštę, popiežius susitiks su diplomatų korpuso ir elito atstovais, o popietę savo malda įsilies į bendrą maldininkų euforiją prie Aušros vartų Švč. Gailestingumo Motinos.

Saugumas – paslaptis

Nuo Aušros vartų koplyčios Pranciškus papamobiliu judės M.Daukšos, Žiupronių, Subačiaus, Maironio, Barboros Radvilaitės ir Šventaragio gatvėmis iki Katedros aikštės. Vizito organizatoriai kviečia žmones kuo anksčiau atvykti į šių gatvių prieigas, kartu laukti Šventojo Tėvo, jį pasveikinti, sulaukti palaiminimo. Kad tūkstančiai susirinkusių maldininkų būtų saugūs, praėjusią savaitę kai kuriose vietose dar triūsė kelininkai ir statybininkai.

Organizatoriai neatskleidė, ar užtikrinant svečio saugumą ir užkertant kelią bet kokiam išpuoliui palei visą maršrutą bus užvirinami kanalizacijos dangčiai. Taip Vilniuje buvo padaryta 2002 m. JAV prezidento George'o Busho personalinės apsaugos reikalavimu, kai prezidentas su žmona Laura lankėsi Lietuvoje. Prieš 25 metus per popiežiaus Jono Pauliaus II vizitą tokių saugumo priemonių buvo imtasi ir Kaune.

Duobė – kilniam tikslui

Milžiniška duobė, išrausta prie Žiupronių ir Subačiaus gatvių sankryžos, aptverta tik vieline tvorele, o užrašas skelbia, kad čia statomas hospisas onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams. Kunigo Mykolo Sopočkos hospiso, kur nepagydomiems ligoniams suteikiama galimybė oriai atsisveikinti su gyvenimu, savanorystės koordinatorė Aušra Taločkaitė aiškino, kad įgilinimas reikalingas būsimam liftui, ir iki rugsėjo 22-osios statybininkai viską sutvarkys. Kitaip ir būti negali, nes būtent čia, ant Žiupronių kalvelės, popiežius Pranciškus žada sustoti palaiminti ligos palaužtų hospiso pacientų, jų šeimų narių bei jų kančias lengvinančių gydytojų, slaugytojų, savanorių.

"Popiežius Pranciškus žino apie mus", – didžiuodamasi sakė A.Taločkaitė, mat prieš Antrąjį pasaulinį karą čia, tuomečio Dievo Motinos Gailestingumo seserų vienuolyno namuose, gyveno 2000 m. šventąja paskelbta sesuo Faustina Kovalska. Hospisas pavadintas jos nuodėmklausio, palaimintojo kunigo Mykolo Sopočkos vardu. Čia Šventojo Tėvo lauks paliatyviosios slaugos įstaigų atstovai, savanoriai iš visos Lietuvos.

Brangiausios – tvoros

Nusileidęs nuo Žiupronių kalvelės, papamobilis riedės Subačiaus gatve ir ties apžvalgos aikštele pasuks į Maironio gatvę. Dešinėje popiežius Pranciškus išvys Vilniaus Užupį, kurio romantiką sparčiai užgožia XXI a. civilizacijos poreikiai. O kairėje prieš Šventojo Tėvo akis atsivers didysis Vilniaus skaudulys – godžių nekilnojamojo turto vystytojų niokojama buvusio Misionierių vienuolyno teritorija.

Bet greičiausiai ir Vilniaus grožybėms, ir piktžaizdėms įvertinti popiežius teturės kelias akimirkas, nes Katedros aikštę turės pasiekti iki 17.30 val. Ten jo lauks daugiatūkstantinė jaunimo minia.

Katedros aikštė, jos prieigos, T.Vrublevskio, Arsenalo, T.Kosciuškos gatvės, kuriomis popiežius pasieks Apaštalinę nunciatūrą, kol kas atviros. Bet prieš pat vizitą viskas bus atitverta apsauginėmis tvorelėmis, kurioms Vilniaus savivaldybė numatė išleisti net 105 tūkst. eurų – didžiąją dalį iš 109 tūkst. eurų Vyriausybės tikslinio finansavimo. Dar apie 50 tūkst. sostinės valdžia skirs iš miesto biudžeto.

25 tūkst. eurų turėtų kainuoti gatvių apšvietimo atramų pakeitimas ir dažymas, tačiau kol kas prie apšvietimo stulpų darbininkų triūsiant nematyti. Paskutinėmis dienomis prieš vizitą žadama pasirūpinti ir biotualetais bei šiukšlių konteineriais. Ar šių priemonių pakaks šimtams tūkstančių piligrimų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš aplinkinių katalikiškų valstybių, sužinosime jau po atsisveikinimo su popiežiumi Pranciškumi.

GALERIJA

  • Popiežiaus kelionė per Vilnių: kokią sostinę išvys garbingasis svečias?
  • Popiežiaus kelionė per Vilnių: kokią sostinę išvys garbingasis svečias?
  • Popiežiaus kelionė per Vilnių: kokią sostinę išvys garbingasis svečias?
  • Popiežiaus kelionė per Vilnių: kokią sostinę išvys garbingasis svečias?
  • Popiežiaus kelionė per Vilnių: kokią sostinę išvys garbingasis svečias?
Rašyti komentarą
Komentarai (3)

Pagonis

Pasirikime popiežių plakatu : Gražink mums gyvais milijoną baltų tautų žmonių, kuriuos katalikų bažnyčia Kryžiaus karuose nužudė, nešdama Jėzų į Lietuvą!

DĖL SNORO AFEROS

D.GRYBĘ - MAGNOLIJĄ Į KALĖJIMĄ!

manau grazia lietuvos soostine isvys

Popiezius , tam daug jegu ydejo a lia rezisierius Zabaraskas ir meras Simasius ......is visu balkonu ir langu plevesuos vaivorykstines veliaveles ,o Popieziu sutiks gejai su nuogom siknom ir lezbietes su nuogom rurom

SUSIJUSIOS NAUJIENOS