Profsąjungų rūmai bus nugriauti iki metų pabaigos | Diena.lt

PROFSĄJUNGŲ RŪMAI BUS NUGRIAUTI IKI METŲ PABAIGOS

  • 8

Kol architektai iš viso pasaulio ir Lietuvos projektuoja būsimą koncertų salę ant Tauro kalno ir varžosi tarptautiniame architektūrinės idėjos konkurse, sostinės tarybos nariai nusprendė griauti nebereikalingus Profsąjungų rūmus, kurių vietoje ir iškils naujoji Koncertų salė.

Griovimo darbams Vyriausybė skiria 1,9 mln. eurų. Planuojama, kad pastatas bus nugriautas iki šių metų pabaigos, informuoja Vilniaus savivaldybe.

„Džiaugiuosi matydamas nuolatinį šio projekto progresą: vasarį paskelbėme tarptautinį architektūrinės idėjos konkursą, kuris susilaukia didelio susidomėjimo, o šiandien žengiame dar vieną didelį žingsnį link naujo Vilniaus simbolio ant Tauro kalno – nacionalinės Koncertų salės. Jau 2023 metais nuo Taurakalnio į miestą žvelgs nauja ir moderni Nacionalinė koncertų salė. Planuojama, kad į pirmą koncertą vilniečiai ir miesto svečiai bus pakviesti Vilniaus 700 metų gimtadienio proga“, – sako sostinės mero pavaduotojas Vytautas Mitalas.

Šiuo metu rengiamas statinio griovimo projektas, vėliau bus skelbiamas griovimo darbų konkursas ir pradėti darbai, kuriuos planuojama užbaigti iki 2019 m. gruodžio.

Vasarį oficialiai paskelbtas Nacionalinės koncertų salės architektūrinės idėjos konkursas tęsis iki liepos pradžios, o 2021 metais prasidės kelis metus truksiančios pastato statybos. Pagal sostinės savivaldybės parengtas architektūrinės idėjos konkurso sąlygas, naujajame pastate bus iki 1,7 tūkst. vietų didžioji ir 500 vietų mažoji koncertų salės.

1963 metais pastatyti rūmai esantys V. Mykolaičio-Putino g. 5, ilgus dešimtmečius buvo apleisti ir nenaudojami. 2004 m. pastate kilo didžiulis gaisras sunaikinęs dalį pastato, dešinysis rūmų sparnas beveik sudegė. Ši rūmų dalis taip ir nebuvo suremontuota, rūmai pamažu nyko. Pernai metų rugpjūčio 1 d. statinio konstrukcijų ekspertizės metu nustatyta, kad statinys ne tik fiziškai pažeistas po gaisro, bet ir funkciškai nusidėvėjęs bei trukdo statyti naują statinį – Nacionalinę koncertų salę, todėl komisija pasiūlė pastatą nugriauti.

 

 

GALERIJA

  • Profsąjungų rūmai bus nugriauti iki metų pabaigos
  • Profsąjungų rūmai bus nugriauti iki metų pabaigos
  • Profsąjungų rūmai bus nugriauti iki metų pabaigos
Rašyti komentarą
Komentarai (8)

As

Naujas valdininku hobis - pastatus griauti ir medzius rauti !!??

Košmaras,

kas darosi. Tokį pastatą griauti - tai barbariškumas. Tai istorija.

vietinis

juk galima isore palikt su kolonomis ir granitiniais laiptais,o vidu naujoviskai yrengt! nuo seskines tilto graziai atrodo tas pastatas su tom kolonom, atnaujint ir palikt ateinanciom kartom...
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS