R. Šimašius: apsaugos priemonių siuntos užteks tik kukliam medikų aprūpinimui | Diena.lt

R. ŠIMAŠIUS: APSAUGOS PRIEMONIŲ SIUNTOS UŽTEKS TIK KUKLIAM MEDIKŲ APRŪPINIMUI

Vilniaus meras Remigijus Šimašius teigia, kad pirmadienio rytą sostinę jau turėjusi pasiekti asmens apsaugos priemonių iš Kinijos siunta medikus galės aprūpinti tik kukliam naudojimui, nes priemonių poreikis, pasak politiko, yra labai didelis. Sostinės meras taip pat akcentuoja, kad dar vienas kylantis iššūkis yra atvežamų priemonių kokybė, todėl kiekviena siunta yra tikrinama Kauno technologijos universiteto laboratorijoje.

„Pirmiausiai noriu pasidžiaugti, kad mums, kaip miestui, pavyksta nusipirkti dar ir atskirai priemonių, nes po to, kai prieš porą savaičių sužinojome, kad trūkumas yra labai didelis ir rezervas neaprūpina visų, tai natūralu, kad Vilniuje yra daug sveikatos priežiūros įstaigų ir savivaldybės pavaldumo, ir nacionalinio pavaldumo įstaigų, kurioms trūksta, tai visoms joms ir bus skirta“, – LRT radijui sakė R. Šimašius, akcentuodamas, kad dalis priemonių, esant poreikiui, gali būti paskolinta ir kitoms savivaldybėms.

Visgi Vilniaus meras pripažįsta – pasakyti, jog šių asmens apsaugos priemonių pilnai pakaks bent jau visiems sostinės medikams, būtų per drąsu.

„Pasakyti taip turbūt būtų per drąsu, nes, norint pilnai, pagal geriausias rekomendacijas, naudoti, tai tų priemonių reikia tikrai labai daug. Čia mums užtenka naudojimo tokiam kukliam, normaliam režimui, bet ne tam, kuris atsipalaidavusiai, pilnai užtikrintas. Šių priemonių tikrai dar labai labai trūksta“, – teigė sostinės meras.

Šių priemonių tikrai dar labai labai trūksta.

„Noriu pabrėžti, kad šitas lėktuvas yra ne vienintelis, penktadienį dar kitas turėtų nusileisti (...), tai priemonių trūkumas yra labai didelis“, – pridūrė R. Šimašius.

Vilniaus meras atkreipia dėmesį, kad Lietuvos gamintojai taip pat gamina apsaugos priemones, tačiau akcentuoja, jog šalyje gaminamų priemonių kiekis yra labai nedidelis.

Visgi R. Šimašius taip pat pabrėžia, kad gaunamų priemonių patikimumas taip pat yra labai didelis iššūkis.

„Aš senokai, prieš savaitę, pasidariau išvadą, kad vienareikšmiškai pasitikėti sertifikatais, kur jos bebūtų pagamintos, tikrai būtų per drąsu, todėl mes nuo praėjusios savaitės iš visų siuntų priemones tikriname Kauno technologijos universiteto chemijos laboratorijoje, kurioje vienintelėje Lietuvoje galima patikrinti atvežamų respiratorių kokybę“, – sakė R. Šimašius.

„Kiekviena partija yra patikrinama Kauno technologijos universitete ir tik tada yra skiriama medikams naudoti“, – patikino jis.

Sostinės meras dar sekmadienį rašė, kad iš Kinijos medikams atgabena 0,5 mln. veido kaukių, 127 500 apsauginių akinių, 32 500 veido skydelių ir 150 000 nesterilių pirštinių, 6000 respiratorių FFP2. Pasak R. Šimašiaus, antroji šio užsakymo, kurio vertė – 1,3 mln. eurų, – dalis su papildomais 96 000 respiratorių ir 40 000 kombinezonų atkeliaus dar per savaitę.

Rašyti komentarą
Komentarai (18)

o

kodel butent tie medikamentai medikams?.. ogi yra prielaida kad jie uzkresti nes jau naudoti o uzkretus medikus bus kaip italijoje stai tau ir hibridinis karas /rusai puola/ o /nato/ virusus gaudo ?...

parsidaveliams taip nutinka,

nesupratau,o zydai Simasiui nepadeda tokiu sunkiu laikotarpiu,jog jis zydu tarnas,ojam uz tai zydai nepaguodzia varkseli,nepareme ,nenuramina,dabar zydai turi jam padeti ant ranku ji nesti savo uztareja,vo taip kada yra blogai zydu ne kvapo nebeliko visi issilakste ,draugu neber, cha,cha,cha,

NU TAI

RŪPINKIS MERE KAD UŽTEKTŲ. DIRBK 24/7 NESIPIARINK ARBA EIK LAUK.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS