R. Šimašius: planai premjerui imtis vadovauti krizės valdymui – sveikintini | Diena.lt

R. ŠIMAŠIUS: PLANAI PREMJERUI IMTIS VADOVAUTI KRIZĖS VALDYMUI – SVEIKINTINI

Vilniaus meras Remigijus Šimašius sveikina planus, jog premjeras Saulius Skvernelis perimtų vadovavimą valstybės ekstremalios situacijos operacijoms iš sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos.

„Tai būtų gal ir sveikintinas dalykas, nes akivaizdžiai matosi, kad premjeras galbūt daugiau įgūdžių turi stresinėse situacijose, joms įveikti. Manau, kad tų klaidų būtų mažiau. Matosi, kad nuo to laiko, kai premjeras ėmėsi daryti, ką pats daro, geriau vyksta reikalai“, – BNS antradienį sakė R. Šimašius.

Jis labiausiai kritikuoja A. Verygos sprendimą nuo antradienio įvesti prievolę savivaldybėms savo patalpose uždaryti į karantiną visus sergančius COVID-19. Iki šiol jie galėjo būti izoliuojami namuose. 

Pasak mero, šie nurodymai apsunkins kovą su COVID-19, nes augant užkrato mastui gali pritrūkti laisvų  patalpų savivaldybėse, bus eikvojami administraciniai ir gydytojų ištekliai, jų mažiau liks sunkiems ligoniams, o tai kainuos gyvybes.

Tai būtų gal ir sveikintinas dalykas, nes akivaizdžiai matosi, kad premjeras galbūt daugiau įgūdžių turi stresinėse situacijose.

R. Šimašius taip pat ragina ministrą leisti paimti daugiau ėminių dėl koronaviruso mobiliuosiuose patikros punktuose.

„Sveikatos apsaugos ministro nurodymas, bent dar vakar vakare, nebuvo pakeistas dėl procedūrų, kaip tai daryti. Grubiai tariant, kas dešimt minučių ėminiai yra paimami, galėtumėme tai daryti dažniau, dvigubai tikrai. Tai dirbame ne visu pajėgumu“, – teigė sostinės savivaldybės vadovas.

Anot jo, apsaugos priemonėmis sostinės medikai savivaldybės ir visuomenininkų iniciatyva aprūpinti „bent kelioms dienoms“, tačiau jų gali pritrūkti, taip pat dar trūksta plaučių dirbtinio ventiliavimo įrangos.

A. Veryga antradienį LRT radijui tvirtino, kad sparčiai besikeičianti situacija kovojant su koronavirusu peržengia sveikatos sistemos ribas, todėl jos valdymą ir koordinavimą gali perimti premjeras. Krašto apsaugos ministras Raimondas Karoblis anksčiau teigė, kad pasikeitimas gali įvykti trečiadienį.

Gairės: Remigijus Šimašius, koronavirusas, viruso krizės valdymas, COVID-19 saviizoliacija
Rašyti komentarą
Komentarai (5)

NA NA

Veryga lieka ir teks tau šimašiau dirbti ,o ne protestuoti ir laukti kol veryga tau atveš pirštines ir užmaus ,--------Vilniečiai įvertins tavo provokacijas ir politikavimą viruso pandemijos metu ,ir nesugebėjimą pasiruošti kovai su virusu ,nes platini landsbergizmo virusą ir stovi po medžiu ,,,,,sėkmės Lietuvai ,padėkite sau ir padėsite kitiems ,,,

panasus

durnelis kaip jukneviciene sodindama azuoliukus afganistane tik tokie nostalgyniai /komsomolcai/ gali tokius cirkus krest i kompanija tik truksta magnutes su civilyte ir kt. /spalvotasiais/?...

kauno senjoras

Apgailetina kai zmogus nesuvokia savo kvailumo.Uzojauta seimai ir vilnieciams.
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS