Ragina Vilniaus valdžią stabdyti Lukiškių aikštės memorialo projektą | Diena.lt

RAGINA VILNIAUS VALDŽIĄ STABDYTI LUKIŠKIŲ AIKŠTĖS MEMORIALO PROJEKTĄ

Vilniaus miesto savivaldybės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos frakcija miesto tarybai pateikė rezoliuciją, kurioje raginama užtikrinti, kad iki kol vyksta teisminiai procesai dėl konkurso rezultatų panaikinimo, nebūtų vykdomi jokie veiksmai, susiję su memorialo ar memorialo maketo įamžinimu Lukiškių aikštėje.

Savivaldybės tarybos narės Kamilės Šeraitės teigimu, rezoliucija tik bandoma įvesti vykstančiuose procesuose bent šiek tiek tvarkos.

„Vilniaus miesto savivaldybė yra vienintelė institucija, kuri nepaiso fakto, kad šiuo metu dėl konkurso vyksta teisminiai procesai, ir toliau organizuoja darbus, susijusius su memorialo projekto įgyvendinimu. Savivaldybė neatsižvelgia ir į tai, kad po konkurso nugalėtojo paskelbimo Kultūros paveldo departamentas pareiškė, jog „Laisvės kalvos“ įamžinimas pakeistų vertingąsias aikštės savybes – lygų reljefą. Nesvarbu ir tai, kad Lukiškių memorialo projekto atrankos procedūromis suabejojo Seimo Valstybės istorinės atminties komisija. Savivaldybė savo veiksmais vėl skatina žmones išeiti į gatves ir protestuoti prieš priimamus sprendimus. Todėl ir teikiame šią rezoliuciją, kuria kviečiame savivaldybę nevykdyti jokių veiksmų, susijusių su memorialo ar memorialo maketo įamžinimu iki galutinio teismo sprendimo“, – sakė K. Šeraitė.

Vilniaus savivaldybė yra paskelbusi, kad šią savaitę sostinės Lukiškių aikštėje bus pastatytas Laisvės kalvos maketas. Po ilgo kūrimo proceso skulptorius Andrius Labašauskas pastatys Laisvės kalvos realaus dydžio bandinius. Du segmentai leis pamatyti mažą dalį visos būsimos Laisvės kalvos, skirtos įamžinti ir pagerbti kovojusiųjų ir žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimą.

Dvi savaites aikštėje stovėsiantis maketas ekspertams ir vilniečiams, pasak Vilniaus savivaldybės pranešimo, leis įvertinti bendrą projekto vaizdą, taip pat ir pačiam autoriui leis atsakyti į iškilusius profesinius klausimus.

GALERIJA

  • Ragina Vilniaus valdžią stabdyti Lukiškių aikštės memorialo projektą
  • Ragina Vilniaus valdžią stabdyti Lukiškių aikštės memorialo projektą
Rašyti komentarą
Komentarai (14)

Atsipeikėkite!

Absurdiška betoninė miško imitacija reprezentacinėje valstybės sostinės aikštėje!

Algimantas

Šimašius buvo teisingumo ministras, o veikia atvirkščiai- veikia kaip "viena bobutė sakė". Besarmatis.

Alfonsas

Bunkerįų pilni Lietuvos miškai ,o aikštėj turi būti tik Vytis
DAUGIAU KOMENTARŲ

SUSIJUSIOS NAUJIENOS