Rastų sukilimo dalyvių palaikų perlaidojimas planuojamas 2019-aisiais | Diena.lt

RASTŲ SUKILIMO DALYVIŲ PALAIKŲ PERLAIDOJIMAS PLANUOJAMAS 2019-AISIAIS

  • 2

Gedimino kalne radus 1863-1864 metų sukilimo prieš carinę Rusiją dalyvių palaikus, jų perlaidojimo ir galutinio pagerbimo ceremonija planuojama ne anksčiau nei 2019-ųjų pavasarį.

Kaip skelbia „Lietuvos žinios“, atminimo įamžinimu rūpinsis Vyriausybės sudaryta komisija, kurioje be premjero bus penki ministrai, dvi kanclerės ir pora patarėjų, taip pat galės būti pasitelkti istorikai ar kiti profesionalai. Kultūros ministrės patarėjas Viktoras Bachmetjevas sako, kad siekiama, jog palaikų perlaidojimas „būtų vienijantis, o ne skaldantis dalykas“, todėl visuomenė kviečiama įsitraukti į „ramų, lėtą, konstruktyvų dialogą“ dėl didvyrių pagerbimo.

Z.Sierakausko  palaikai ant Gedimino kalno rasti liepos mėnesį, juos aptiko Lietuvos nacionalinio muziejaus archeologai. Z.Sierakauskui  Rusijos valdžios atstovai 1863 metais Vilniaus Lukiškių aikštėje įvykdė mirties bausmę. Jam buvo 37 metai.

Rugsėjo pradžioje pranešta, kad ant kalno rasti ir kito sukilimo vado - Konstantino Kalinausko palaikai.

Kaip skelbia „Lietuvos žinios“, planuojama, kad sukilėlių palaikai galutinai turėtų būti identifikuoti kitų metų pradžioje.

Rašyti komentarą
Komentarai (2)

jiem

jiem carine valdzia jau isrinko palaidojimo vieta ten jie pagarbiai perlaidoti turi ir ilsetis tokiem zmonem geresnes vietos ir nerasit tokiem zmonem ir kele trispalve gedimino pileje musu tevai tik gaila kad ju likima siandien spres korupcijose paskende ministrai o ne liaudis uz kuriuos jis kovojo ir buvo nuzudytas

Sartas

Stai atsakymas, kas turi stoveti Lukiskiu aiksteje-paminklas sukilimo didvyriams, o ne kazkoks fontanas. Gerbkite savo didzia istorija.

SUSIJUSIOS NAUJIENOS